מבצע הבדיקות הסרולוגיות יצא לדרך

ילדים בגילאי 3-12 נבדקים בבדיקות הסרולוגיות למציאת נוגדנים, ואולי יזכו בתו ירוק ובתעודת מחלים


כחלק מההיערכות לפתיחת שנת הלימודים ואחרי הפיילוט במגזר החרדי הורחב מבצע הבדיקות הסרולוגיות לכלל התלמידים בישראל, על מנת לפטור תלמידים שיימצאו עם נוגדנים לקורונה מהצורך בבידוד ולאפשר להם לקבל תו ירוק למרות שלא התחסנו, כמחלימים.

השבוע החלו הבדיקות במעלה אדומים, אשר יימשכו גם במהלך שבוע הבא. הבדיקות מיועדות אך ורק לילדים בגילאי 3-12, כאשר משרד הבריאות הרחיב את הזכאות וקבע כי יוכלו להיבדק גם ילידי סוף 2018 שמתחילים ללמוד בגני עירייה וכן ילדים עד גיל 12 ושלושה חודשים שלומדים עם ילדים בני פחות מ-12 (כיתות ו').

הבדיקות נערכות בחינם, ללא עלות, והן מתקיימות בכל ימות השבוע, בין השעות: 11:00-19:00 בכמה מוקדים בעיר, בהם: בית הספר אלמוג (במגרש), ממ"ד שדי חמד (רח' הקרן 2), ממ"ד צמח השדה, בית ספר מגדים, אולם יונתן (מתנ"ס ראשי).

הבדיקות יאפשרו לילדים שיימצאו עם נוגדנים לחזור לשגרת לימודים מלאה, לקבל פטור מבידוד בעת חשיפה לחולה מאומת ולהיות זכאים לתו הירוק. מערך הבדיקות המקדימות לשנת הלימודים הוא פשוט ונוח ואין צורך לקבוע תור, פשוט להגיע. הבדיקה היא בדיקת דם פשוטה באמצעות דקירה קלה באצבע.

כאמור, הבדיקה מזהה אם יש או אין נוגדנים לקורונה במערכת החיסונית של הילדים. התוצאה מתקבלת לאחר 15 דקות, כאשר ילדים שיימצאו עם נוגדנים יהיו זכאים לתו ירוק ויהיו פטורים מבידודים. על הילדים להגיע עם הורה מלווה וכן עם ת.ז של ההורה (כולל ספח).

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי "בזכות תוצאות הבדיקות, שמתבצעות באמצעות דקירה קלה באצבע, אותם תלמידים יוכלו להמשיך להגיע ללימודים גם אם ישהו ליד מאומת בכיתתם, ובכך תוכל מערכת החינוך לצמצם משמעותית את מספר התלמידים שיזדקקו להישאר בביתם. אני קורא להורים להביא את הילדים להיבדק. הבדיקות יסייעו לנו לשמור על העיר שלנו, זה יאפשר לנו לקיים שגרת לימודים מלאה, זה ימנע מילדינו את הצורך בבידודים במהלך השנה וזה יקנה להם את התו הירוק".