תיק לכל תלמיד

כ-100 ילדים קיבלו תיקים לבית הספר עם ציוד לימודי, תרומתו של האמן סם פיליפ לעיר


לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב ובצל הקורונה, נרתם ראש העיר, בני כשריאל, לקדם את היוזמה של הפסל סם פיליפ, אמן בינלאומי העומד בראש עמותת חסד שפועלת ברחבי הארץ, שגייס תורמים לרכישת ילקוט איכותי ומאובזר בציוד לימודי לכ-100 תלמידים בעיר.

בשיתוף פעולה עם סיון אנקונינה, מנהלת מחלקת קידום ילדים ונוער באגף החינוך, הילקוטים חולקו לתלמידים אשר מנהלי בתי הספר העידו כי המשפחות שלהם נפגעו בעקבות משבר הקורונה והגיעו לקושי כלכלי.

הפרויקט הצטרף לכ-100 ילקוטים נוספים שהאגף לרווחה ושירותים חברתיים חילק למשפחות קשות יום בסוף חודש יוני. מטרת הפרויקט הייתה לעזור למשפחות ולילדים ולאפשר צמצום פערים, שוויון הזדמנויות והתחלה טובה לכולם. הילקוטים חולקו בבתי הספר על ידי הצוות החינוכי, אשר תיאר כי הילדים היו נלהבים ומאושרים מאוד בעת קבלת התיקים.

ילקוט חדש עולה בין כמה עשרות שקלים לכמה מאות שקלים. ילקוטים כאלה משמשים את הילדים שנה-שנתיים, ולאחר מכן הם בדרך כלל עדיין במצב טוב וניתנים להמשך שימוש. מתאימים לבנים, לבנות, לגילאים צעירים ולגילאים גדולים יותר.

יועצת בית הספר אלמוג, הדס קמחי, אומרת כי "חיוך הוא דבר מקרב, מדבק, אבל חיוך אמיתי של אושר הוא דבר מיוחד". קמחי מודה לתורם על כך "שזכינו לראות אושר אמיתי על פניהם של ההורים והילדים. אצלנו בבית הספר אלמוג אנחנו קמים כל בוקר מתוך שליחות אמיתית של עשייה משמעותית ועשיית טוב. בזכות הפרויקט זכינו להוסיף עוד טוב, זכינו להוסיף-אושר אמיתי".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי הוא "מודה לידיד העיר, האמן סם פיליפ, על עמידתו לימיננו כל העת ועל תרומתו הגדולה לעיר ולקהילה במגוון רחב של תחומים. הילדים הביעו שמחה ואושר מהמחווה שתאפשר להם להתחיל את שנת הלימודים באווירה חגיגית וטובה".