ערוכים ומוכנים

ראש העיר, בני כשריאל, נפגש לפגישת היכרות עם מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף, אל"מ שלומי בן יאיר


ראש העיר, בני כשריאל, נפגש בשבוע שעבר לפגישת היכרות עם מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף, אל"מ שלומי בן יאיר, שכנס לתפקידו לאחרונה.

בפגישה השתתפו גם: סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, מנהל אגף הביטחון, נועם הרוש, סגן מנהל אגף הביטחון ומנהל המוקד, מוטי גלנטי, רע"ן אוכלוסייה.

ראש העיר, בני כשריאל, ציין לחיוב את העבודה המשותפת עם מחוז ירושלים של פיקוד העורף, שבאה בעיקר לידי ביטוי באופן מוצלח ופורה בתקופת משבר הקורונה בשנתיים האחרונות. כשריאל ציין בפני אל"מ בן יאיר את היקל"ר, סא"ל במיל' אבי עופרי, שליווה את העיר במקצועיות ובמסירות לאורך כל תקופת הקורונה.

עוד ציין כשריאל כי כרגע אין מחסן חירום ברשות, וישנו פער שיפגוש אותנו באירוע חירום, כך שצריך לפעול יחד כדי לקדם את הנושא ולפתור אותו.

סגן מנהל האגף לחירום וביטחון, מוטי גלנטי, ציין את הייחודיות והמורכבות של העיר, שנמצאת באזור יהודה ושומרון. עוד ציין כי הרשות משקיעה מאמצים רבים במוכנות לחירום, בעיקר בתרגילים ואימונים. סוגיה נוספת שהעלה היא כמות ורוח המתנדבים הגדולה בעיר, ובהם בני הנוער המצוינים, כאשר העיר נמצאת בין חמש הערים הגבוהות בארץ באחוזי גיוס לצה"ל. גלנטי הציג את תרגיל 360 שעתיד להתקיים ברשות במהלך שנת 2022 וכן את האפשרויות העומדות בפני הרשות לתרגול נרחב של כלל מרכיבי החירום ברשות.

מנהל אגף הביטחון, נועם הרוש, ביקש סיוע תקציבי מתקציב ההג"א השנתי להכשרות מחלץ ולרכישת ציוד ייעודי. מפקד המחוז אל"מ בן יאיר ביקש לשלב את צוותי הסע"ר באימון שיתקיים בינואר 2022.

כמו כן, כשריאל העלה בפני אל"מ בן יאיר את בעיית דליפת הגז ברחוב השופר, וביקש את הסיוע של המחוז בנושא, זאת לאחר שכב"א לא הצליחו לזהות את מקור דליפת הגז.

בסיום המפגש נחתם תיק החירום העדכני לרשות על ידי ראש העיר ומפקד המחוז, והשניים סיכמו על המשך עבודה רצופה וקידום המוכנות לחירום.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר בתום הפגישה כי "נפגשתי עם מפקד המחוז לפגישת היכרות, תיאום ציפיות והמשך עבודה בשיתוף פעולה בכל הקשור להיערכות ומוכנות לחירום, התמודדות עם נגיף הקורונה והיערכות לקראת החורף. בפגישה העליתי בפניו את בעיית הגז ברחוב השופר וביקשתי ממנו לסייע בנושא ולטפל במהירות ובמלוא האחריות, תוך שמירה מלאה על חיי התושבים ובטיחותם. אני מודה לו על ההיענות והנכונות, ואני בטוח כי שיתוף בפעולה המצוין שיש לנו בעירייה עם פיקוד העורף יישמר ויימשך".