מתניעים מחדש

מפגש התנעה ליום המעשים הטובים


יום המעשים הטובים מטעם עמותת רוח טובה יתקיים השנה ב-29/3/22. היום התחיל בישראל לפני כ-15 שנים, וכעת הוא יום גלובלי המאחד יותר ממאה מדינות בעשייה למען הזולת והסביבה. מיליוני אנשים ואלפי ארגונים ברחבי העולם מעורבים ביום הזה ויוצרים שינוי חיובי בסביבתם.

מעלה אדומים חוגגת את היום בכל שנה עם עשרות יוזמות ברחבי העיר, בבתי הספר, במרכזים קהילתיים, בתוך המשפחה, במסגרות לאזרחים ותיקים, בגינות הציבוריות ובכל דרך אפשרית. בנוסף, ביום עצמו ישנו אירוע עירוני מרכזי שאליו מוזמנים כל תושבי העיר, והתהליך כולו נעשה בשותפות של הגורמים הרלוונטיים ברשות.

בשבוע שעבר התקיים ערב התנעה שמטרתו חשיפה של השותפים ליום הזה ברשות, יצירת שיתופי פעולה ותכנון העשייה של השנה הקרובה. את הערב הובילו מירב חורי, מנהלת היחידה למשאבי קהילה, ואפרת מזרחי, רכזת אגף תרבות וקהילה במתנ"ס. לערב הגיעו שותפים חדשים ונוצרו חיבורים מעניינים עם יוזמות חדשניות ומרגשות.

מעלה אדומים, שזכתה בתואר "עיר מתנדבת", מוכיחה בכל פעם מחדש כי יש פה בעיר אנשים יקרים המקדישים רבות מזמנם לטובת הכלל ורוצים לעשות את עירנו טובה ואיכותית יותר.

מנהלת היחידה למשאבי קהילה, מירב חורי, אומרת כי "בזכות הקהילה המדהימה שיש לנו בעיר, נאסוף את כל המיזמים המקוריים לכדי שלם מופלא שכולו איכות וטוב. כולם מוזמנים לקחת חלק ביום זה, להיות שותפים ולעשות מעשה טוב. מוזמנים ליצור קשר עם היחידה למשאבי קהילה".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר לקראת יום המעשים הטובים כי "בכל שנה אני נרגש מחדש לראות את ההירתמות האמיתית והכנה של עובדי העירייה וארגוני הסמך, לצד עשרות התורמים והמתנדבים. ביחד יצרנו במעלה אדומים מערך שלם של פעילויות חברתיות, חינוכיות וערכיות, במטרה לחבק את הקהילות השונות ולהעלות חיוך על פני התושבים. מעבר לפעילות העירונית במהלך כל השנה, זוהי הזדמנות להגיע לאנשים שלא תמיד יודעים לבקש את העזרה ולהושיט להם אותה, ממקום של יחס שיווני ודאגה לצרכים הייחודיים שיש לכל אחד ואחת מהם".