2 בתי מלון ייבנו במעלה אדומים

מינהל מקרקעי ישראל פרסם מכרזים לבנייתם של בתי מלון בעיר - סמוך לקניון ובחורשת פוגל


רשות מקרקעי ישראל פרסמה שני מכרזים פומביים למלונאות במעלה אדומים. מדובר בהזמנה לקבלת הצעות לפיתוח מתחם למלונאות - מכרז לקרקע בלתי מתוכננת (מקב"ת) להקמת מתחם מלונאות במעלה אדומים בחורשת פוגל ומכרז למלונות ומסחר במרכז העיר.

המכרז למלונאות במרכז העיר הוא מכרז של הממונה על הרכוש הנטוש באיו"ש. קבלת הצעות לחתימה על חוזה פיתוח לשלוש שנים, בעקבותיו ייחתם חוזה חכירה ל-49 שנים עם אופציה להארכה לעוד 49 שנים. מדובר במגרש מספר 4, ששטחו 2,300 מ"ר, מחיר מינימום לקרקע עומד על 1.77 מיליון שקלים, הוצאות הפיתוח עומדות על 3.1 מיליון שקלים.

הדמיית בית המלון

על פי תקנון תכנית מתאר 420/1/11, שינוי מספר 3/92 לתכנית מתאר מספר 420 ביעוד מלונאות, ניתנים 135% בנייה לרישוי, שהם 3,000 מ"ר גובה ממפלס הכיכר עד שש קומות.

כאמור, המכרז הוא לטובת קבלת הצעות לחוזה פיתוח וחכירה של מגרש בשטח 2,300 מ"ר, להקמת בית מלון בשטח של 3,000 מ"ר בגובה מקסימלי של שש קומות. המגרש ממוקם בסמוך לקניון ולבית העירייה, במרכז העיר.

תכנון ובניית המלון במגרש ייעשה על פי התקנים הפיזיים לתכנון וסיווג מתקני אכסון תיירות של משרד התיירות, כאשר בכדי להשתתף במכרז על המציע לקבל אישור משרד התיירות להשתתפות במכרז.

יש לציין כי ממשלת ישראל אישרה ביוני 2016 מתן מענק מינהל על ידי משרד התיירות בגובה של 20% מעלות ההקמה של בית המלון ליזמים אשר יקימו בתי מלון ברחבי יהודה ושומרון. כמו כן, יזם שיבקש לבנות מלון עממי באזור יהודה ושומרון בהתאם להגדרות משרד התיירות, יזכה למענק מנהלי נוסף בגובה של עד 13%, כך שגובה המענק המקסימלי הכולל יעמוד עד 33%.

המכרז למלונאות בחורשת פוגל היא תכנית ששטחה 38 דונם למלונאות וספורט, בהם 6.5 דונם דרך מאושרת, 3.1 דונם דרך חדשה, ובסך הכל 47.6 דונם.

המגרש למלון בחורשת פוגל הוא מכרז לקרקע בלתי מתוכננת. מדובר בחורשה יפה ואטרקטיבית הממוקמת על גבעה הצופה אל רכס הר הצופים וים המלח כאחד, ובצמוד לפארק "שמיר" המתפתח והופך לאטרקציה תיירותית . במקום יינתנו מענקים לעידוד מלונאות ביו"ש.

אחד מבתי המלון שייבנו בעיר. המכרז פורסם

לאחרונה מתקיים שיתוף פעולה אסטרטגי עם משרד התיירות לחיזוק תשתית התיירות בעיר והקמת בתי מלון. בניית בתי המלון תחזק את מעמדה התיירותי והכלכלי של העיר ותסייע לה בקליטת רבבות תושבים חדשים, לצד תוספת חדרי מלון לענף התיירות בכלל.

מעלה אדומים מהווה יעד אטרקטיבי למבקרים ופוטנציאל תיירותי גדול, כאשר מה שמייחד אותה היא היותה עיר בעלת אתרים בהם ממצאי ארכיאולוגיה מרשימים ואותנטיים וכן מיקומה בדרך לדרום הארץ ואילת, בדרך לים המלח, עין גדי ומצדה, בדרך לצפון הארץ, עשרים דקות מירושלים.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "פרסום המכרזים ובנייתם העתידית של בתי מלון בעיר הם מהפכה גדולה בתיירות למעלה אדומים. זהו מהלך שמעלה את מעלה אדומים בגדול על מפת התיירות והופך אותה למוקד אטרקטיבי לתיירות חוץ. אין ספק שהנופים המדהימים של העיר והקרבה לאתרי תיירות מהחשובים בישראל יהפכו את מעלה אדומים לעיר מרכזית במפת התיירות בישראל".