עירייה נגישה

בית העירייה הונגש, וכעת הוא מותאם לבעלי צרכים מיוחדים


בית העירייה עבר לאחרונה שדרוג משמעותי והפך לנגיש לבעלי צרכים מיוחדים, זאת לאחר שהותקנו בו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המקלים על מתן שירות לעיוורים, לחירשים, לבעלי כסאות גלגלים ועוד.

את התהליך הובילו גרשון לוקיי, מנהל האגף לתכנון אסטרטגי, האחראי על נושא הנגישות העירונית, ומיטל אביגדור, רכזת הנגישות העירונית, כאשר בתחילתו של התהליך הונגשו תשעה בתי ספר, בהם בוצעו רמפות, מעליות, כיתות אקוסטיות, שילוט, מערכות שמע ועוד, כל בית ספר והצורך הספציפי שלו בהתאם לנגישות הנדרשת.  

יש לציין כי ההנגשה מתבצעת בהתאם לחוק הנדרש מהרשויות המקומיות, ובעירייה השלימו את כלל הדרישות והנגישו לאחרונה גם את בית העירייה.

כאמור, בית העירייה הונגש, וכבר בכניסה לבניין ישנה דלת הזזה רחבה המתאימה לכיסאות גלגלים, במעלית ניתן לשמוע בקול מה הם המשרדים הקיימים בכל קומה, מערכות שמע הותקנו בכל אחת מקומות העירייה, חדרי השירותים הונגשו, בחדרי הישיבות הותקנו מכשירי קלט המאפשרים קיום ישיבות גם עם אנשים חירשים או כבדי שמיעה ועוד.

גם חניית בית העירייה הונגשה עם ציוד משוכלל ומתקדם, כאשר בחניית הנכים הותקן מכשיר סולארי שתפקידו להכווין באמצעות קול אנשים בעל מוגבלות בראייה מהחנייה אל בית העירייה.

בנוסף, כל עובדי העירייה עברו הדרכות חווייתיות בכמה סבבים, ובתוך כך זכו גם להתנסות אמיתית בחווייתו של בעל הצרכים המיוחדים. העובדים ניסו לקבל שירות כשעיניהם מכוסות או כשהם יושבים על כסאות גלגלים, זאת על מנת לאפשר להם לחוות ולהרגיש כיצד מרגיש אדם בעל מוגבלות בבואו לקבל שירות בעירייה.

מיטל אביגדור, רכזת הנגישות העירונית, מוסרת כי "המטרה שלנו היא לאפשר לכל תושב לקבל את השירות הטוב והאיכותי ביותר, גם אם יש לו מגבלה כלשהי. אנו נמשיך לעשות כדי להנגיש את כל המוסדות הציבוריים והעירוניים על מנת שכל תושב יוכל לקבל את השירות לו הוא זכאי, ללא קושי. ניתן לפנות אלינו באמצעות אתר העירייה בכל בקשה או שאלה, ואנו נשמח לסייע".