התהפכנו על הראש

קיץ כזה עוד לא היה במעלה אדומים. כל האירועים והמופעים לקיץ 2022


 

תחת הסלוגן "התהפכנו על הראש, קיץ שאין דברים כאלה", יצא לדרך הקמפיין העירוני של העירייה, היכל התרבות והמתנ"ס לאירועי הקיץ. ראשיתו של הקמפיין החל בשלט ענק שנתלה במכוון הפוך על חזית בית העירייה ועורר הד תקשורתי חסר תקדים בכל הרשת החברתית בעיר ומחוצה לה.

כשאבא ואמא בני דודים

כל הרשת החברתית געשה ורעשה סביב השלט ההפוך, החל מהדף המפורסם "מאמאצחיק", דרך הדף "כשאבא ואמא בני דודים" שזכו לאלפי לייקים ותגובות, ועד חנוך דאום.

קיץ 2022 יוצא לדרך עם הרבה ציפייה והתרגשות של כל הגופים המארגנים, בהם: העירייה, המתנ"ס והיכל התרבות. השנה ניכרים החיבורים בין האגפים השונים, עם מגוון של יוזמות משותפות ואירועים שכבר הפכו למסורת, לצד אירועים חדשים וייחודיים.

הקיץ של הנוער

באגף הנוער נערכו היטב לקיץ, וחוברת אירועי קיץ לנוער 2022 חולקה לבני הנוער עם התעודות. בני הנוער היו שותפים מלאים בהכנת התכנים, מתוך רצון להיות מחוברים לצרכים שיעלו מהשטח.

אושר כהן יפתח את הקיץ

הקיץ ייפתח במסיבת רחוב בקאנטרי ובמופע פתיחה של אושר כהן בהיכל התרבות.

המטרו

במטרו ייהנו בני הנוער מהופעות של אופק וניר, אוראל צברי, אינדגיים, EZ, אירוע פתיחה לנוער הדתי עם עקיבא וממשחקי פיפ"א, ערב גבינות, ערב סומברו ועוד.

מועדון לילה

מועדון לילה בפארק שחם שבשכונת נופי סלע יקיים מפגש עם השחקנים עומר דרור ודן מירשניקוב, וכן יתקיימו אירועי יצאנו לשכונות - תיאטרון שמח, יובל המבולבל, פסטיפאן, מני ממטרה, שלומי קוריאט, כנס מתגייסים ועוד.

לונה פארק ואטרקציות

בין האטרקציות שמחכות לבני הנוער בילוי במג'יק קס בשלל מתקני אקסטרים, יציאה ללונה פארק תל אביב, טיולים בעין פשחה ובעין גדי.

ספרייה ללא הפסקה

בספרייה העירונית, בהובלת מהלת הספרייה אתי ציון, עמלו רבות והכינו תכנית מיוחדת הכוללת סדנת קומיקס לגילאי 12-17, הרצאה עם שרית ישי לוי - מלכת היופי של ירושלים, מפגש מרתק עם הסופר ליעד שוהם על ספריו הנפלאים והסיפורים מאחוריהם ועוד.

שבוע הילדים והנוער

גולת הכותרת של אירועי הקיץ היא שבוע הילדים והנוער, במהלכו יוקם בעיר מתחם ענק של מתנפחים, מגלשות מים, דוכנים וסרטים.

שבוע הילדים והנוער יתקיים באמצע חודש יולי, בפארק הנוער, ובו ייהנו הילדים והנוער ממתנפחים מטורפים, וויפאווט, מגלשות מים ענקיות, דוכני מזון, הקרנת סרטים מדי ערב על מסך 80 מטר.

עשרות אירועי ספורט

גם באגף הספורט הכינו תכנית גדושה בפעילויות, עם טורנירים ואליפויות בכל הענפים למקצוענים ולמתחילים. מדובר בשורה ארוכה של אירועים, בהם: סטריטגול עם טורניר קיץ, סטריטבול פעילויות ספורט,  מגרשים מוארים בכל השבוע משעות הערב ועד 02:00 אליפויות.

אגף הנוער מציע לבני הנוער שלל של קורסים וסדנאות, מועדון לילה אצל הציפורים, התנדבויות, בריכה, שבוע אהבת חינם ועוד.

חדשנות וטכנולוגיה - קיץ ב-MAKE

גם ב-MAKE - האקדמיה לסייבר וחדשנות, יתקיימו תכנים מיוחדים לקיץ, עם שלל סדנאות טכנולוגיות: קורס רובוטיקה חווייתית לילדים, מייקינג למורים ומורות, מרתון התקפה ופישינג, קורס פיתוח אפליקציות, אירוע סייבר עירוני, שבוע הסייבר, קורס פיתוח משחקים, קורס הדפסה בתלת מיד, הכרישים יזמות נוער ועוד.

דניאל צארום, מנהלת MAKE, מוסיפה: "מרגש מאוד לראות ששלושת המרכזים שלנו פועלים בסינרגיה בעיר, שכמה יותר תושבים משתמשים בשירותים של MAKE ומקבלים מענה טכנולוגי חדשני. יש בעיר שלנו את הפלטפורמות המתקדמות האלה כמו שאין באף מקום אחר. אני מזמינה אתכם להגיע לכל אחד משלושת המרכזים, כל אחד יכול למצוא מה שמעניין אותו- סייבר, יזמות וחדשנות או קורסים טכנולוגיים".

שומרים על בני הנוער

יחד עם כל שלל הפעילויות והאירועים, דואגים גם לשמור על הביטחון האישי של בני ובנות הנוער בפארקים. במהלך הקיץ יצאו לסיורי לילה בשטח עובדים ומתנדבים בסיירת הורים ובציפורי לילה, שיפגשו את הילדים ובני הנוער וישמשו להם כאוזן קשבת, ייצרו איתם שיח משמעותי ויתנו מענה לצרכים העולים מן השטח, תוך שמירת הביטחון של הילדים ובני הנוער. בנוסף, בלילות ראשון וחמישי יוקם בפארק הנוער אוהל של ציפורי לילה המשמש מרחב בטוח לפעילות ולשיח עם מדריכי הנוער.

הפקות מיוחדות בפתח

אפרת מזרחי, מנהלת אגף תרבות וקהילה במתנ"ס, אומרת כי: "פתחנו את עונת הקיץ עם פרויקט הדגל של המתנ"ס 'יצאנו לשכונות', ומרגש לראות את התושבים והקהילה של מעלה אדומים חוזרים לצרוך תרבות ולהגיע בהמוניהם לשלל הפעילויות שלנו, מה שנותן המון כוח להמשיך ולעשות. זכיתי לעבוד עם שותפים נהדרים, ואנחנו מתכננים גם הפקות מיוחדות חדשות.

מתנדבים לסיירת הורים

תחיה גץ קוז'ינסקי, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי, אומרת כי "חשוב לנו שהקיץ יעבור בבטחה, ללא ונדליזם, אלימות והתנהגויות סיכוניות ומסכנות. לכן נשמח שהורים נוספים יצטרפו אלינו לסיירת הורים. לקריאה מצטרפת רכזת הסיירת שרית אקסלרוד. אנו מזמינים את ההורים לייצר שיח עם ילדיהם לפני היציאה לפעילויות הקיץ ולדבר איתם על שמירה על עצמם וחבריהם.

מופעים והצגות בהיכל - 7 בום

בהיכל התרבות הכינו ליין עמוס וגדוש עם הרבה מופעים לכל המשפחה. רחל הר זהב, מנכ"לית היכל התרבות, אומרת כי "אנו פותחים עונת מנויים שביעית חדשה 7 בוום, עם פתיחה של מנוי תיאטרון עם המחזמר "הלהקה", מנוי מוזיקה עם  האחת והיחידה ריטה, מנוי תזמורת ירושלים מזרח ומערב עם גליקריה ומנוי הרצות עם גיא בכור".

ליאור נרקיס יסגור את הקיץ

במופע סגירת הקיץ יופיע ליאור נרקיס בפארק הנוער, בחינם. המופע יהיה רגע לפני תחילת שנת הלימודים, ביום שלישי, 30 באוגוסט, בפארק שמיר על שפת האגם, וכמדי שנה, יהיה חלק מהפנינג ענק של סוף הקיץ, עם יריד חוגים, פעילויות, מופעים של אמנים מקומיים ועוד.

סלוק: "יש אוזן קשבת לצרכים של בני הנוער"

איתמר סלוק, מנהל אגף הנוער, אומר כי "בבניית הקיץ היה חשוב לנו לתת הרבה אירועים שהם נטו פאן, כמו: מסיבות, אטרקציות, הופעות, טיולים וטורנירים, לצד פעילויות שייצקו תוכן משמעותי כמו: התנדבויות, קורסים וסדנאות. חשוב לנו שבני הנוער ידעו שיש אוזן קשבת לכל הצרכים שלהם, ואנחנו נשמח לראות כמה שיותר מהם בפעילויות שלנו. כמו כן, אנחנו זמינים להורים לשאלות, הערות או מצוקות שעולות לאורך הקיץ וכולנו יחד נפעל לטובת קיץ מהנה, משמעותי ובטוח".

יפרח: "התרבות איננה בגדר מותרות, היא בגדר הכרח"

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, מחזיק תיק הצעירים, אומר כי "קיץ כזה עוד לא היה פה. גם השנה יתקיימו למעלה מ -150 אירועי תרבות ופנאי במהלך חופשת הקיץ, אירועים שבתוכן שלהם הושקעה מחשבה רבה והפעילות נותנת מענה לגילאים השונים, ובעיקר לבני הנוער. כדברי  הסופר הצרפתי גאו כסינג'אן: 'התרבות איננה בגדר מותרות היא בגדר הכרח'".

כשריאל: הקיץ יהיה השנה גדול, שמח ומהנה במיוחד

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "מעלה אדומים היא עיר פורצת דרך, מחדשת ויוצרת. החדש והישן בה שלובים היטב בהוויה היומיומית. לאחר שבקיץ שעבר נאלצנו להסתגר בבתים ולשמור על ריחוק חברתי, אני שמח לומר שאנחנו חוזרים - ובגדול. אירועי הקיץ שלנו, שכבר מזמן הפכו לאחד מסימני ההיכר הבולטים באזור כולו, מקבצים בתוכם תמהיל עשיר של אירועי תרבות, ספורט ופנאי, לכל הגילאים. למעלה מ-120 אירועים, מופעים, פעילויות ואטרקציות שמותאמים לכל אחד ואחת, יתקיימו בעשרות מוקדים ברחבי העיר. הקיץ התאמנו את מגוון האירועים במיוחד על מנת שיתאימו לכל הגילאים ובכדי שכל אחד ייהנה ממה שמעניין אותו וקרוב ללבו. התוכנית משלבת פעילויות של התנדבות ותרומה לקהילה לצד בילוי, מופעים ואטרקציות. אני מודה לעובדי העירייה, המתנ"ס והיכל התרבות המסורים שמסייעים ולוקחים חלק בהפקת אירועי הקיץ הרבים. אנו נמשיך לספק לכם התושבים אירועים ופעילויות באיכות הגבוהה ביותר, ובסטנדרטים שאתם מורגלים אליהם".