מחלף מעלה אדומים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה 25 מיליון שקלים להקמת מחלף שיהווה יציאה נוספת מהעיר


 

הישג משמעותי בדקה ה-90. רגע לפני פיזור הכנסת, ועדת הכספים של הכנסת אישרה הקצאה של 25 מיליוני שקלים עבור הקמת גשר ומחלף שיאפשר יציאה חדשה ממעלה אדומים לכיוון ירושלים. תכנון המחלף צפוי להסתיים בקרוב, והקמתו תצא למכרז עוד לפני סוף השנה.

המחלף שיוקם יאפשר יציאה נוספת ממעלה אדומים בדרך הקצרה והבטוחה ביותר, יצמצם את החיכוך עם התחבורה הפלסטינית, יפחית משמעותית את עומסי התנועה, יאפשר יציאה קלה ונוחה של תחבורה ציבורית ויהווה תשתית לרכבת קלה עתידית.

המחלף נמצא בשלבי תכנון מתקדמים בחברת "נתיבי ישראל", כאשר התכנון המפורט והכנת מסמכי המכרז צפויים להסתיים בתוך שלושה חודשים. על פי "נתיבי ישראל" ניתן יהיה לצאת למכרז לביצוע הקמת המחלף כבר לפני סוף השנה.

כיום יש כניסה לעיר דרך האגם ואין יציאה. אם רוצים לצאת דרך האגם נוסעים לכיוון מחוז שי ויוצאים דרך כביש ים המלח ירושלים. המחלף יאפשר יציאה מהירה וישירה מהאגם לכביש מספר 1 שעולה לירושלים.

סגן ראש העיר, בוריס גרוסמן, אומר כי "כעת יש אישור ויש תקציב שאושר, ואין כל מניעה לקדם את בניית המחלף".

ראש העיר, בני כשריאל, מברך על ההחלטה ואומר כי "לאחר מאבק קשה, שכלל עשרות דיונים שקיימנו - סגני בוריס גרוסמן ואני, עם ראש הממשלה ושרי האוצר והתחבורה, אישרה ועדת הכספים של הכנסת סכום של 25 מיליון שקלים עבור הקמת המחלף החדש, שהקמתו נכנסת כעת להילוך גבוה. נמשיך לפעול מול כל הגורמים כדי למצוא פתרונות תחבורתיים שיאפשרו נסיעה מהירה ובטוחה מהעיר ואליה".