קבוצת ירוחם ביקרה בעיר

בכירים במשק הישראלי בעבר ובהווה הגיעו לביקור במעלה אדומים


חברי "קבוצת ירוחם" הגיעו ליום ביקור וסיור לימודי בעיר, במהלכו עמדו מקרוב על הנעשה בעיר בחינוך, תעסוקה, תרבות, מסחר תעשייה ועוד. הביקור התקיים ביוזמת מרכז "קבוצת ירוחם", משה בן עטר, ידיד ותיק של ראש העיר.

"קבוצת ירוחם" הינה קבוצה של בכירים מכל הארץ בעלי ניסיון בתחומי החברה, הכלכלה, חינוך, תקשורת, אקדמיה ועוד. חברי הקבוצה מבקרים כל פעם במקום אחר ועד כה ביקרו בכ-60 מקומות. חברי הקבוצה עומדים בקשר עם העיר בה ביקרו ומפרסמים את החוויות שלהם מהביקור, מה שמוביל ליצירת קשרים.

קבוצת ירוחם קיימת מעל 20 שנה, ובין חברי הקבוצה שהגיעו למעלה אדומים נמצאים: משה בן עטר, לילי הלפרין, שעומדת בראש מרכז אמת לקידום הסובלנות ולצמצום האלימות, משה מזרחי, חבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה, ניצב בדימוס במשטרת ישראל, פרופ' שמעון שטרית, לשעבר ח"כ ושר, סגן הרמטכ"ל, אלוף מתן וילנאי, סגן שר הביטחון לשעבר, אליהו בן און, שדרן רדיו ותיק ברשת ב' של קול ישראל ובממשיכתה, תחנת כאן, יגאל צחור, סופר ותת אלוף אפרים לפיד, איש תקשורת ישראלי וחוקר היסטוריה ציונית יהודית, אשר שירת כדובר צה"ל וכקצין מודיעין בכיר ביחידה 8200, פרופ' זכי שלום, עמית מחקר במכון למחקרי ביטחון לאומי ומרצה, יוסי טלגן, לשעבר מנכ"ל עיריית ירושלים, אמנון זך, דר' מוטי פרידמן ועוד.

ראש העיר, בני כשריאל, פתח את הביקור במפגש שהתקיים במוזיאון קסטל, שם נתן לחברים סקירה מקיפה ומעניינת על העיר, על ההיסטוריה שלה, על אבני דרך ועל התפתחותה, ואמר שמעלה אדומים היא סיפור הצלחה. כשריאל סיפר לחברים על מערכת החינוך המצוינת והישגיה, פארק ישראל שמתפתח ומשגשג, פיתוח תשתיות, מיצובה כעיר ירוקה, תעסוקה, תנופת הבנייה המחודשת, איכות חיים ועוד.

בתום הסקירה נערך לחברי הקבוצה סיור במוזיאון קסטל על ידי אלי רז, ובהמשך קיים כשריאל לחברים סיור כללי ברחבי העיר.

לאחר מכן המשיכו כולם לפארק ישראל, שם ביקרו במג'יק קאס ובדי-סיטי ונפגשו עם המנכ"לית פנינה רווח. החברים עמדו מקרוב אחר התפתחות המקום ותנופת המחסר והתעסוקה.

חברות וחברי הקבוצה אמרו שהם נפעמים ממה שראו וממה ששמעו, הם סיכמו כי מדובר ביום מעורר השראה, מעניין ופורה, ושיבחו את מעלה אדומים, ואת העומד בראשה, בני כשריאל,  ואמרו כי ראו עיר איכותית, בתנופת פיתוח אדירה ומקום נפלא.

החברים פרגנו לראש העיר, בני כשריאל, ואמרו שתחת הנהגתו העיר שינתה את פניה באופן חסר תקדים בשנים האחרונות, ועברה כברת דרך ארוכה.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "שמחנו מאוד לארח קבוצה מובילה ואיכותית של אנשים שתרמו ותורמים למדינה בשורה של תפקידים כבר עשרות שונים. מעלה אדומים היא עיר מובילה בתחומים רבים, ואני שמח שחברי הקבוצה  התלהבו ונהנו מכל מה שראו ושמעו. מעלה אדומים מהווה מודל והצלחה, ואין לי ספק שחברי הקבוצה יהיו שגרירים מצוינים של העיר. נמשיך להוביל את העיר להישגים משמעותיים".