סייעות החינוך המיוחד בכנס סיכום שנה

כנס סיכום שנה והוקרה התקיים לסייעות החינוך המיוחד בעיר


בשבוע שעבר התקיים כנס סייעות חינוך מיוחד בפיאנו בר שבהיכל התרבות. בכנס סיכמו הבנות את השנה המאתגרת שחלפה, והוקירו את פועלן של הסייעות לאורך השנה.

הכנס יצא לפועל לאחר תקופה מאתגרת של עבודה מאומצת בעת מגפת הקורונה. בתקופה זו הסייעות המשיכו עבודתן כבשגרה ונתנו מעצמן לטובת ילדי החינוך המיוחד מעל המצופה ולאור כל האתגרים שמגיפה זו הביאה.

הכנס התקיים במעמד ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל , מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, מנהלת מחלקת החינוך המיוחד, ענת נחום, מזכירת המחלקה, אביבית ניסימי, ורכזת הסייעות, אורה אסרף.

תעודות הצטיינות חולקו למספר סייעות כאות הערכה על מאמציהן הרבים לטובת הילדים, על חשיבה מחוץ לקופסא ועל הרצון לקדם ולהוביל תהליכים.

הסייעות הנהו מהרצאה שהתקיימה בנושא "הסיפור שלי עם מש"ה", המספר את סיפורה האמיץ של יפעת נוימן והתמודדותה מעוררת ההשראה עם בתה בעלת הצרכים המיוחדים.

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, בירך ואמר כי " הסייעות הן הלב והנשמה של המערכת, מהגיל הרך ועד התיכונים. אני מודה לענת נחום, מנהלת מחלקת החינוך המיוחד, על העבודה המסורה עם הסייעות,  ולסייעות הנפלאות של מעלה אדומים על התרומה העצומה שהן נותנות לבריאות , לחוסן, לביטחון העצמי, ללמידה ולהתקדמות של הילדים שלנו בכל המסגרות".

מנהלת מחלקת חינוך מיוחד, ענת נחום, אמרה כי "עבודתן של הסייעות היא עבודת קודש, הן  מצילות נפשות רבות, הן עובדות ללא לאות, במסירות נפש ובגובה העיניים".

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "העשייה החינוכית בתחום החינוך המיוחד נעשית באהבה רבה עם כל הלב והנשמה, ובהתחשב בצרכים המיוחדים בכל מסגרת חינוכית ובזיקה למדיניות החינוך הרגיל".