עימות הבחירות של מעלה אדומים

השמיניסטים של העיר השתתפו בעימות בחירות לקראת הבחירות לכנסת ה-25 שנערך בהיכל התרבות בעיר


אווירת הבחירות החמישיות הלוהטת הגיעה גם למעלה אדומים. בראשית השבוע התקיים בהיכל התרבות עימות הבחירות הגדול שארגן אגף הנוער במתנ"ס, בשיתוף מרכז תקשורת אדומדיה ואגף תרבות וקהילה, יחד עם העירייה והיכל התרבות. בעימות הבחירות השתתפו חברי הכנסת ומועמדים לכנסת, נציגי כל הקשת הפוליטית, שהגיעו לאירוע שכולו פסטיבל של דמוקרטיה בנוכחותם של השמיניסטים של מעלה אדומים.

העימות, שנערך בהיכל התרבות בהנחייתו של סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, היה מסקרן ותוסס, חברי הכנסת והמועמדים לכנסת הבאה התמודדו אחד מול השני במענה על שאלות קשות למול קהל של נוער, רובם בעלי זכות בחירה.

כל מתמודד ענה על שאלות חשובות שעסקו בנושאים שמעסיקים את כולנו בשלל נושאים, בהם: כלכלה, ביטחון, דת ומדינה ועוד.

בפאנל התארחו: ח"כ עמיחי שיקלי, שפרש ממפלגת ימינה כתגובה לממשלת הרוטציה של לפיד ובנט והצטרף לרשימת הליכוד, ח"כ משה יהודה (קינלי) טור־פז, שהגיע מטעם יש עתיד, שרון ניר, שהצטרפה לרשימת ישראל ביתנו לקראת הבחירות לכנסת ה-25, ח"כ משה אבוטבול, שהגיע מטעם מפלגת ש"ס, ח"כ שרן השכל הרפס, שהגיעה מטעם רשימת המחנה הממלכתי, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, אשר ייסדה את ארגון "שורת הדין", מכהנת כמנהלת הארגון ומתמודדת ברשימת הבית היהודי, וד"ר אמיר ח'ניפס, מתמודד בבחירות ה-25 מטעם מפלגת העבודה.

הפאנל התחלק לחמישה חלקים, כאשר לכל חלק הוגדר זמן תשובה. הכלל היה שהמנחה שואל, וכל אחד עונה בתורו. החלק הראשון הוא שאלה זהה, לכל נציג יש 90 שניות לענות. החלק השני הוא השאלה האישית, במסגרתו המנחה שאל כל אחד מהמתמודדים שאלה אחרת, והייתה להם דקה אחת בלבד לענות. החלק השלישי הוא הדו קרב, כל אחד מהמשתתפים שאל אחד מהמתמודדים שלצידו שאלה, לכל מועמד חצי דקה לענות. החלק הרביעי הוא שאלה מהקהל, נבחרו מספר נציגים ששאלו שאלות זהות את כולם, לכל מועמד חצי דקה לענות. החלק האחרון והסיכום היה כאשר למשתתפים ניתנה חצי דקה כדי לשכנע את הקהל שלנו למה להצביע להם.

לאחר סיום הפאנל התקיימה הצבעה אונליין של הקהל באולם, שהיה צריך להצביע מי לדעתו ניצח את הפאנל ולמי הוא מתכנן להצביע בבחירות. התוצאות היו חד משמעיות ונחרצות עם 159 קולות לליכוד במקום הראשון, 7 קולות ליש עתיד במקום השני, ובמקום השלישי המחנה הממלכתי עם 3 קולות. בהתאמה, לראשות הממשלה זכה בנימין נתניהו ב-150 קולות, ואחריו בני גנץ ויאיר לפיד עם 5 קולות בלבד כל אחד.

ראש העיר, בני כשריאל, פתח את הפאנל בברכה וקרא לחברי הכנסת הנוכחים באולם ללחוץ על מנהיגי המפלגות כדי שתוקם ממשלת אחדות שתביא לסיום התיקו הפוליטי בישראל. "כראש עיר וכיו"ר סיעת הליכוד במרכז השלטון המקומי, אני רוצה לדעת מה התוכניות של כל מפלגה, כיצד הם מחזקים את יהודה ושומרון, כיצד הם מחזקים את מעלה אדומים, אני רוצה לדעת שהעם שלנו מלוכד, מספיק כבר עם חמש מערכות בחירות, אנחנו רואים את הסקרים, הסקרים מביאים אותנו לאותו מצב של הבחירות הקודמות, לאותה תוצאה".

כשריאל הוסיף וקרא לח"כים תקימו ממשלת אחדות לאומית כי "הזמן הזה קריטי לעם ישראל, אסור לריב, צריך להקים ממשלת אחדות לאומית, להגיע כבר לפשרה, נמאס לנו מזה".