מועדון אימוש פותח שנה

מועדון אימוש פתח שנה בהפנינג ענק ומושקע עם כ-100 אימהות ותינוקות


מועדון היולדות "אימוש" פועל בעיר כבר מספר שנים בהצלחה רבה, כאשר בכל שנה מתחלף 'מחזור', כשמסתיימת חופשת הלידה ויולדות חדשות מצטרפות למעגל. המועדון הוקם לפני מספר שנים על ידי מיכל בן חיים, סגנית מנהל המתנ"ס ומנהלת הגיל הרך, והוא מנוהל על ידי אלה אמויאל. לפעילות במועדון שותפים רבים: הגיל הרך במתנ"ס בניהולה של מיכל בן חיים, מרכז הצעירים מעלית בהנהלתו של שי שבו, קידום מעמד האישה בהנהלתה של איריס אלפסי, והמכון להדרכת הורים בהנהלתה של עליזה אבנעים. במקום מתנדבות חמש נשים יקרות ומסורות: רותי עמידור, מרטין צביק, גליה יזדי, ג'ולייט אוחנה ובריג'יט, שפועלות במרץ על מנת לתת מענה לאימהות שנמצאות בחופשת לידה.

השבוע התקיים הפנינג ענק וחגיגי לפתיחת שנת הפעילות, כאשר על המועדון הגיעו כ-100 אימהות ותינוקות, שנהנו מפעילות מגוונת של הכנת חולצות, צילומי משפחה, שירים משמחים, ארוחת צהריים עשירה, ייעוץ של מומחים מעולם הקוסמטיקה ואפילו שירותי בייביסיטר לתינוקות במהלך האירוע, מה שאפשר לאימהות ליהנות מהפעילות באופן מלא ובראש שקט.

אירוע פתיחת שנת הפעילות מתקיים לראשונה בעיר, ביוזמתה של מעין מור, מחזיקת תיק הנשים, שילדה בשנה האחרונה את בנה הראשון, בניה. "תמיד הכרתי את מועדון אימוש והיינו שותפות לעשייה בו, אבל רק כשהפכתי לאמא בעצמי הבנתי כמה המועדון הזה חשוב. מעבר לתכנים האיכותיים שמביאים מדי שבוע, המפגש החברתי וההיכרויות שנוצרות בו הן משמעותיות", מספרת מור, "כשתכננו אירוע מיוחד לפתיחת שנה, היה מאוד קשה. אלה, המנהלת המדהימה של המועדון, מביאה מדי שבוע תכנים כל כך מגוונים ואיכותיים שהיה קשה למצוא דרך לחדש ולהביא משהו שעדין לא היה. אחרי ששברנו את הראש אמרנו לעצמנו שבאירוע הזה נשים את האמא במרכז, וכך נולד הרעיון - הבאנו חמש עמדות צילום, כל אחת שונה מהשנייה, וכל אמא יצאה עם שלל תמונות מודפסות שלה עם התינוק, מזכרת מהממת ומרגשת. הבאנו בגדי גוף שהאימהות יכינו לתינוקות עם דמויות ומשפטים חמודים - בעיקר כאלה שמעצימים את ההורים או מצחיקים אותם, קוסמטיקאית, ארוחת בוקר מפנקת, מתנדבות ששמרו על התינוקות. הכל בשביל שתשומת הלב תוסט, ולו לרגע, מהתינוק לאם".

איריס אלפסי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, אמרה כי "היה כיף גדול לפגוש את האימהות עם התינוקות שלהן, כשהן יוצאות מהבית לזמן שכולו הוקדש עבורן בתקופה בה הן שוהות בחופשת לידה ובעצם מנותקות מסביבת העבודה. הפעילויות במועדון מתקיימות לאורך כל השנה, כאשר בכל פעם ניתן מענה לתחום אחר המעסיק ומעניין את האימהות הצעירות. אלה אמויאל, המנהלת הנפלאה של המקום, נמצאת שם עבור האימהות, מקשיבה לצרכים שלהן ומביאה, יחד איתנו, תוכן איכותי ומותאם אישית. אלו שעות של הנאה וניתוק ממרוץ החיים עבור האימהות הצעירות, כשלצד התוכן העשיר ניתן גם מענה לתינוקות הרכים. אירוע ההפנינג היה מרגש וגדוש בפעילויות, האימהות יצאו נלהבות ובהחלט ניתן לומר שפתחנו מסורת ושבכל שנה בע"ה נקיים אירוע פתיחה חגיגי ומושקע".

גיא יפרח, סגן ומ"מ ראש העיר, שלאחרונה הפך גם הוא לאבא לבניה המתוק, נשא דברים ואמר כי "אני שמח לראות את עשרות האימהות והתינוקות שהגיעו לאירוע המושקע הזה. האירוע הוא גולת הכותרת של הפעילות הענפה של המועדון שמתקיימת מדי שבוע. לאחרונה גם אשתי, מאי, ואני נכנסנו למעגל ההורות, וללא ספק מאי נהנתה במהלך חופשת הלידה מכלל הפעילויות שהמועדון מציע. אני קורא להפצת הפרויקט המדהים הזה ברחבי העיר. תודה לכל השותפים אשר לקחו חלק בהפקת האירוע ולוקחים חלק פעיל בהפעלת המועדון בשגרה, על העשייה המבורכת".

המועדון פועל אחת לשבוע, בימי שני, בין השעות 10:30-13:00, בהשתתפות עשרות נשים שמקבלות פעילויות, הרצאות וסדנאות מעשירות הקשורות באימהות ותינוקות, העצמה נשית וכדומה. הפעילות מלווה על ידי טיפת חלב והתפתחות הילד, על מנת לתת מידע ומענה לצרכים השונים שצצים בתקופה משמעותית זו. למועדון קיימת קבוצת וואטצאפ פעילה שנמצאות בה כ-280 נשים, והיא מקום נפלא לשיתוף מידע, התייעצות, ועזרה הדדית.

אלה אמויאל, מנהלת המועדון, מספרת כי "יש מקום טוב מאוד במעלה אדומים לבלות בו את חופשת הלידה. 'אימוש' חושב על האימהות והתינוקות, ובנוסף להיותו מרחיב ידע והתנסות, נוצרים בו קשרים חברתיים נהדרים בין האימהות. זו הייחודיות של המועדון. כל כמה חודשים מתחלף 'מחזור', כאשר מסתיימת חופשת הלידה ונשים חדשות יולדות ומצטרפות למעגל. אני מודה לכל שותפיי לעשייה המבורכת הזו".