מסע מוצלח

ראש העיר, בני כשריאל, חזר ממסע גיוס תרומות בארה"ב עם מיליון שקלים עבור פרויקטים עירוניים ומיליון דולר התחייבות לביטחון


בשבוע שעבר חזר ראש העיר, בני כשריאל, מנסיעת קשרי חוץ וגיוס תרומות חשובה ומשמעותית בארצות הברית. לנסיעתו הצטרפה יועצת קשרי החוץ, רחלי וסאל.

ביקורו של כשריאל בארה"ב כלל לוח זמנים עמוס ופגישות מרובות הפרוסות על פני נושאים מגוונים הקשורים לגיוס תרומות ומשאבים עצומים לטובת פרויקטים שונים בעיר, לחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות, להעמקת שיתוף הפעולה בין הערים, חילופי משלחות נוער ולחניכת הקרן האמריקאית של מעלה אדומים.

במהלך הביקור בארה"ב גויס סכום של כמיליון שקלים עבור פרויקטים חדשניים ופורצי דרך בתחומי הסייבר, החינוך, הרווחה והביטחון. מרבית התרומות מקורן מהפדרציות. כמו כן ישנה התחייבות לכמיליון דולר לצרכי ביטחון ורישות במצלמות אבטחה. הנסיעה כללה מספר ביקורים בפדרציות המקומיות  היהודיות בפילדלפיה, ניו ג'רסי, פלורידה וניו יורק, שלאחר פגישתם עם כשריאל הביעו עניין לשיתוף פעולה עם מעלה אדומים. נציגי הפדרציה שאלו והתענינו מאוד בעיר ופעילויותיה, נרתמו לתרום ולסייע ואף תיאמו ביקור רשמי כמשלחת פדרציה.

עם הגעתם לניו יורק, נפגשו ראש העיר ויועצת קשרי החוץ עם ראש עיריית Great Neck, פדרם ברל, לדון בנושא חתימת עיר אחות עם מעלה אדומים. בנסיעתם הקודמת חתמו השניים הסכם עיר אחות עם מחוז Lawrence. חתימת ההסכם תיערך כאן בישראל במהלך חודש דצמבר הקרוב.

הנהלת אמי"ת ארה"ב אירחה את השניים במשרדם הרשמי בניו יורק, שם דיווחו על פעילות בתי ספר אמי"ת בעיר וכן על ההרחבה הצפויה, וקיבלו את ברכת הדרך מהמארחים.

ראש עיריית Lawrence, אלכס אידלמן, אירח את השניים לפגישה בנושא המשך הפעילות המשותפת וחילופי משלחות ספורט עתידיים.

לאחר תהליך מורכב התקיימה פגישת הנהלה ראשונה של קרן מעלה אדומים האמריקאית בשמה החדש: American Friends Of Malle Adumim  או לפי הקיצור האמריקאי AFMA.

הקרן האמריקאית הוקמה השנה (2022) מחדש, עם צוות הנהלה מרחבי ארצות הברית, הן מהחוף המערבי, לוס אנג'לס, והן מהחוף המזרחי, ניו יורק ופלורידה. חברי ההנהלה חתמו על הסכם עבודה משותף ותוכניות עבודה עתידיות להרחבת פעילות הקרן האמריקאית שיבוצעו בשיתוף פעולה.

תהליך הקמת הקרן דרש  פגישות  עם עו"ד אמריקאי, גיוס תרומה ייעודית להליך מול רשויות המס, פגישות עם חברי ההנהלה לקבלת הסכמתם להליך ועוד.

בקונסוליה בניו יורק התקיימה פגישה עם שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, ביום הסכמת רוב באו"ם על קבלת המלצות מבית המשפט הבינלאומי בהאג לגבי ההתייחסות לכיבוש.

שלוש משלחות יצאו ממעלה אדומים בשנת הלימודים הנוכחית לארה"ב. משלחת נוער של המתנ"ס, משלחת מביה"ס עמל תעופה וחלל ומשלחת התזמורת הסימפונית. בחודש מרץ 2023 תצא משלחת של 14 בני נוער ממעלה אדומים לניו יורק, משלחת זו תהיה משלחת הנוער הדיפלומטית הראשונה. במסגרת המשלחת  יישלח ייצוג מקומי למפגש עם אנשי סנאט, נציגי קונגרס, ביקור בבית הלבן וביקור באו"ם, כולל מפגש עם השגריר ארדן. הביקור נבנה לפרטי פרטים, וכבר מעכשיו המשלחת מתחילה לעבוד על העשרת הידיעות וניהול דיבייטים באנגלית על מנת להתכונן כראוי.

כבר בשבוע הבא יגיעו לארץ לביקור ראשי הערים ונציגי הפדרציות.

יועצת ראש העיר לקשרי חוץ, רחלי וסאל, אומרת כי "חילופי משלחות נוער הם אחד הדברים שאנחנו מממשים כבר עכשיו, הקשר בין כיתות התיכונים, המתקיים כיום חלקית, עתיד להגיע לכלל התיכונים בעיר. אנו רואים בנוער מעלה אדומים שגרירי העתיד ומאמינים כי קשר כזה, הנרקם מהיותם בני נוער, יחשוף את האמריקאים למעלה אדומים ולמציאות המרחשת פה, שלא פעם שונה מאוד מכפי שמוצגת בכלי התקשורת".

וסאל מוסיפה כי "תוצר מידי של ביקורנו בארה"ב מידי שנה הוא כמות המבקרים במעלה אדומים. הרבה משלחות רשמיות הגיעו בשנים האחרונות, ומספרן הולך וגדל. זהו שינוי של ממש, בפרט בחשיבה ורמת ההבנה של המפה הפוליטית, אני זוקפת את ההישג הזה להסברה טובה עבור מעלה אדומים".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "בתום שבועיים של נסיעת קשרי חוץ גדושה בנושאים מגוונים אני שמח לשוב אל העיר עם שותפים חדשים לפרויקטים משמעותיים בעיר בתחומי החינוך הרווחה והבטחון. גייסתי תרומות ומשאבים של כמיליון שקלים לפרויקטים חדשניים ופורצי דרך והתחייבות למיליון דולר לביטחון בעיר. המשאבים שגויסו יסייעו בידנו להביא טכנולוגיה חדשנית שתיכנס למגוון תחומים בעיר, בהם בראש ובראשונה נושא הביטחון, תוספת נרחבת של מצלמות ואמצעי הגנה על מאבטחי העיר, העשרת תוכניות מערכת החינוך הייחודיות לנו במרחבי למידה טכנולוגיים, הנגשת מערכות סייבר החל מגילאי גן וחידושים נוספים שאותם אנו מתמידים לממש. דגש נרחב ניתן גם על הגיל השלישי, נושאי נגישות, פעילות יומיומית ועזרים טכנולוגיים מצילי חיים".