העיר התאומה

הסכם ברית ערים תאומות נחתם בין מעלה אדומים לבין העיר גרייט-נק בארה"ב


ניו יורק מגיעה למעלה אדומים. גרייט נק ומעלה אדומים חתמו על ברית ערים תאומות. ביום חמישי שעבר זכתה מעלה אדומים לביקור חגיגי של משלחת מעיריית גרייט נק Great Neck מניו יורק, שבמהלכו נחתם בין שתי הערים הסכם ידידות ושיתוף פעולה במעמד ראש עיריית גרייט נק, פדרם ברל וראש העיר ,בני כשריאל.

החתימה התקיימה בטקס חגיגי שהתקיים במוזיאון קסטל במעמד ראשי העיר פדרם ברל ובני כשריאל, סגן ומ"מ רוה"ע, גיא יפרח, חבר מועצת העיר, איל פישלר, יועצת רוה"ע לקשרי חוץ, רחלי וסאל, מנהל אגף הנוער איתמר סלוק וסגניתו איילה אברהם, מנהל המטרו יעקב ולסקין, צוותי רוה"ע גרייט נק.

מדובר בהסכם משמעותי ופורץ דרך, שכן הנטייה בקרב ראשי ערים ורשויות בארה"ב לאחרונה הינה שלא לחתום על הסכמים ובריתות עם ערים ורשויות ישראליות הנמצאות מעבר לקו הירוק, צעד שזוכה להתנגדות מצד גורמי BDS המתנגדים לישראל.

רוה"ע פדרם ברל, יהודי ממוצא איראני, מוביל קהילה יהודית חמה ואוהבת ישראל המתגוררת בגרייט נק, עיר המונה כ-40 אלף תושבים וממוקמת ממערב למנהטן, בסמוך לרובע קווינס.

ההסכם הנוכחי מגיע לאחר ביקור של ראש העיר, בני כשריאל ,בארה"ב, עם יועצת רוה"ע לקשרי חוץ רחלי וסאל ,שכלל לוח זמנים עמוס ופגישות מרובות בנושאים מגוונים, הקשורים לגיוס תרומות ומשאבים עצומים לטובת פרויקטים שונים בעיר, לחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות, להעמקת שיתוף הפעולה בין מעלה אדומים לערים בארה"ב, לחילופי משלחות נוער ולחניכת הקרן האמריקאית של מעלה אדומים. במהלך הביקור גויס סכום של כמיליון שקלים עבור פרויקטים חדשניים ופורצי דרך בתחומי הסייבר, החינוך, הרווחה והביטחון. כמו כן קיימת התחייבות לכמיליון דולר לצרכי ביטחון ורישות מעלה אדומים במצלמות אבטחה.

בעקבות חתימת ההסכם לראשונה עומדת לצאת משלחת מנהיגות של בני נוער לארצות הברית. לאחר מיונים רבים נבחרו 13 בני נוער מכלל בתי הספר בעיר, שיצאו לשמונה ימים לארצות הברית, לניו יורק ולוושינגטון.

ביוזמה יוצאת דופן תצא לראשונה משלחת נוער דיפלומטית. כל תכני המשלחת נבנו בנושא יחסי ישראל-ארה"ב והקשר עם יהדות התפוצות. בני הנוער יפגשו אנשי ממשל הן מהסנאט והן מבית הנבחרים ויעמיקו בנושאי הקשר בין שתי המדינות.

רוה"ע גרייט נק , פדרם ברל אמר כי נעבוד עם קהילת הנוער בגרייט נק ואני מקווה שנוכל לבלות קצת זמן ביחד. הקשר בין גרייט נק למעלה אדומים טמון באהבה העצומה שיש לנו בגרייט נק למדינת ישראל וליהודה ושומרון. אני גאה מאוד להיות כאן כנציג של גרייט נק, זו גאווה עצומה עבור גרייט נק כולה, עבור תושביה ועבור הקהילה שלנו.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי הוא מברך על הברית עם עיריית גרייט נק והעומד בראשה, מר פדרם ברל, שהחליט לפעול באומץ ולהוכיח את אהבתו ואהבת הקהילה שהוא עומד בראשה לישראל הלכה למעשה. יש חשיבות גדולה לחתימה וההכרה במיקומה ומקומה של העיר שלנו. נתמוך זה בזה בפרויקטים רבים למען הקהילות. כשריאל הוסיף כי בתום שבועיים של נסיעת קשרי חוץ גדושה בנושאים מגוונים, אני שמח לשוב לעיר עם שותפים חדשים לפרויקטים משמעותיים בתחומי החינוך הרווחה והביטחון. גייסתי תרומות ומשאבים של כמיליון שקלים לפרויקטים חדשניים ופורצי דרך והתחייבות למיליון דולר לביטחון בעיר, והמשאבים שגויסו יסייעו בידנו להביא טכנולוגיה חדשנית שתיכנס למגוון תחומים בעיר.