מרוץ מעלה אדומים

כ-800 רצים ורצות השתתפו במרוץ מעלה אדומים בשלושה מקצים: 10 ק"מ, 5 ק"מ, 2.5 ק"מ


אירוע כזה עוד לא היה כאן. מרוץ מעלה אדומים 2022 ענה על כל הציפיות, והרבה מעבר לכך. קרוב ל-800 רצות ורצים השתתפו בשישי האחרון במרוץ במסלול עם נוף עוצר נשימה שמחבר בין שכונת נופי הסלע לשכונת צמח השדה. יוסף סוליי ניצח במקצה 10 ק"מ גברים עם תוצאה מדהימה של 34 דקות, ושי נאות ניצחה במקצה המקביל בנשים.

המרוץ, על כל ארבעת מקציו, עבר במסלול הידוע בכינויו כ"כביש הביטחון", נוקה וסולקו ממנו אבנים, סלעים ועשביה. צוות אגף הספורט דאג לחבלל את כולו, כך שהמסלול הפך בטיחותי ומוגדר.

המקצה הראשון שיצא לדרך היה מקצה ל-10 ק"מ. הרצים יצאו מבית הספר עמל תעופה וחלל, רצו עד לרחוב העירית, ומשם חזרו על עקבותיהם אל נקודת הסיום, שגם היא הייתה בבית הספר עמל תעופה וחלל. רצי ה-5 ק"מ יצאו סמוך לרחוב הגומא, שם ביצעו פרסה וחזרו אל שער הסיום בבית הספר עמל תעופה וחלל, היישר אל טקס הסיום והאקספו העשיר בהפעלות ודוכנים. רצי מקצה ה-2.5 ק"מ ביצעו פניית פרסה לאחר 1.25 ק"מ, וחתמו את ריצתם גם כן בשער הסיום.

רבים ממשתתפי שלושת המקצים התחרותיים הספיקו להצטרף אל המקצה האחרון ולהתלוות לילדי הצרכים המיוחדים שהשתתפו במקצה 700 מטר שיועד להם ולילדי הגנים, ונוסף למרוץ ביוזמת ראשות ארגון "מנהיגות הורית לילדים בעלי צרכים מיוחדים", אוראל שמואל ומיכל וקנין.

תוצאות בולטות בקו הסיום היו של יוסף סוליי שגמע 10 ק"מ ב-34 דקות בלבד וקטף את מדלית הזהב במקצה 10 ק"מ גברים, בפער של חצי דקה הגיע אליעד חלמיש שזכה בכסף. שי נאות סיימה 10 דקות מאוחר מהם ולקחה את מדלית הזהב במקצה המקביל בנשים. עשר דקות אחריה חצה את שער הסיום אלון מארק וזכה במקום הראשון ב-10 ק"מ נערים. ב-5 ק"מ נערים זכה דניאל אברמוף ב-5 ק"מ נשים זכתה חנית פטל, וב-2.5 ק"מ ילדים, אדיר ישראלי.

עידו הרניק בר שבתאי (42) רץ להעלאת המודעות לפוסט טראומה בעקבות התאבדות חברו לוחם האש. ״זו הפעם השנייה שלי בעיר מעלה אדומים, ופשוט התאהבתי בה, בנוף ובאנשים שפגשתי. בטוח שאגיע גם שנה הבאה ואדאג להביא עימי עוד יותר אנשים. ארגון מדהים, נוף יפהפה והכל היה פשוט מעולה.״

איתן אטלן (17) רץ במקצה 5 ק"מ ואמר כי ״הייתה תחרות באמת מטורפת היא הייתה מושקעת ובנופים שפשוט כיף לרוץ בהם, מחכה לעוד תחרויות כאלה״.

אורית גרושטיין שהשלימה 10 ק״מ: ״כשראיתי פרסום על המרוץ של מעלה אדומים, ישר נרשמתי, באתי לבד, אבל לא הרגשתי לבד, הייתה אווירה של ביחד, נוף קסום ואנשים מאירי פנים. מחכה למרוץ הבא של מעלה אדומים, אין כמו לרוץ קל"ב במקום הכי משפחתי שיש״.

יוסי אריה מהיישוב אדם סיים במקום 21 במקצה ה-10 ק״מ גברים: ״עד לפני שנה הייתי ׳בטתת׳ כורסה, הורדתי 25 ק"ג בפחות משנה דרך אבא חטוב. היה כיפי ונוח בלי יותר מדי עליות עם אווירה מחשמלת נשמח להשתתף בעוד אירועים כאלה אצלכם״.

דני שם טוב, שליווה את הבן לביא במרוץ הראשון שלו, אמר: ״מרוץ איכותי ארגון למופת. נהנינו מאוד. נבוא גם בשנה הבאה״.

טאי ולן, הזוכה במקצה 2.5 ילדים: ״היה מרגש לרוץ במרוץ מעלה אדומים בפעם הראשונה. היו נופים מרהיבים ולמרות שהייתה עלייה (אני אוהב עליות) נהניתי מאד. בטוח אבוא גם בשנה הבאה. הארגון היה טוב והמארגנים היו נחמדים והיה כיף לקבל את הפרס מראש העיר״.

סגן ומ״מ ראש העיר, גיא יפרח, ״המרוץ היה הצלחה אדירה. כ-700 משתתפים הגיעו להנות מהפקה מושקעת שהוביל אגף הספורט שלנו. שמחתי לראות מבוגרים, צעירים וילדים מגיעים להשתתף במגוון המקצים. אני בעצמי השתתפתי ונהניתי מאוד לרוץ במסלולים היפים שיש לעיר הזאת להציע. לקחתי על עצמי לחזור לכושר וכבר אתחיל להתאמן למרוץ הבא. הספורט והכושר הגופני זו בריאות ואיכות חיים ואני מקווה שנצליח להדביק את כל התושבים בחשיבות של התחום".

מחזיק תיק הספורט, דודו מתתיהו, אמר בתום האירוע: ״נמשיך לעשות חגיגות בעיר והכל למען התושבים. תודה ענקית לצוות אגף הספורט ולצוות אגף שפ״ע ולכל מי שעזר ותמך להצלחת האירוע״.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר בסיום המרוץ כי ״זה היה מרוץ מרשים, מאורגן היטב ועם אווירה ססגונית ואנרגטית. יישר כוח למארגני האירוע באגף הספורט, אגף שפ"ע והאגף המוניציפאלי, וכמובן, למחזיק תיק הספורט, דודו מתתיהו. כל הכבוד למשתתפים וברכות לזוכים".