לזכרו של אילן רמון ז"ל

ילדי גן הדס קיימו פעילות לזכרו של אילן רמון ז"ל


ביום שני שעבר התקיימה פעילות חינוכית מרגשת לזכרו של אילן רמון ז"ל בגן הילדים גן "הדס". צוות הגן, בשיתוף פעולה עם הורי הילדים, קיימו מקצה ריצה כחלק מיוזמה של "קרן רמון״ על שם אילן, רונה ואסף רמון ז"ל - בה גני ילדים ברחבי הארץ מקיימים פעילויות שונות להנצחתו של אילן רמון ז"ל. מתוך שלל הגנים שלקחו חלק ביוזמה, גן אחד יזכה לביקור של אסטרונאוט שיעביר מפגש חווייתי ומעשיר לילדים.

המקצה ארך כ-750 מטרים, ובקו הסיום הילדים קיבלו מדליות מסגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, שכיבד בנוכחותו. לצד המקצה שנערך בגן, הגננת חלי בן עמי והצוות - מירב ונועה, הקימו בשיתוף עם הורי הילדים מרכז למידה ופעילות ללימודי חלל בגן. ילדי וילדות הגן למדו על רמון ז"ל, על חייו ועל פועלו למען מדינת ישראל. כמו כן, ילדי הגן למדו על החלל, על מעבורות החלל, על כוכבי הלכת, על האטמוספירה ועל חייהם של האסטרונאוטים בחלל.

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, שנכח במקצה והעניק לילדים מדליות בקו הסיום, סיפר: "שמחתי להתארח באירוע המרגש ולראות שילדי הגן נחשפים לפעילות חינוכית, ערכית וכה חשובה. מורשתו של אילן רמון ז"ל ממשיכה להתקיים באמצעות מיזמים מסוג זה, שמעבירים לדור העתיד שלנו ערכים ומסרים חיוביים כגון עבודה קשה, ביטחון ונחישות. כל הכבוד לגננת חלי בן עמי. לצוות הגן מירב ונועה ולהורים על הפעילות החשובה הזאת. ילדים יקרים, אנחנו כאן כדי לתת לכם את הכלים ואת הרוח הגבית כדי שתוכלו לשאוף ולהגיע הכי רחוק שתרצו. תרדפו אחרי החלומות שלכם בכל הכוח – אפילו עד לחלל".

הגננת חלי בן עמי שיתפה: "זוהי שליחות מלאת אחריות בעבורי לתת את המענה לכל ילד באופן דיפרנציאלי, וללמד את כלל הילדים לומר תודה לבורא עולם שנתן לנו חיים על פני האדמה וגם את החלל. אני מאמינה באמונה שלמה ביכולתם של הילדים המתוקים לגדול ולהתפתח. אפשר להגיע איתם רחוק כבר בגיל הגן והכל מתוך התלהבות, הנעה, הנאה ואמונה בבורא עולם שברא את הטבע – את עוצמתו ואת יופיו. בשבילנו השמים הם הגבול".

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, כיבד בנוכחותו ואמר: "מרגש לראות את ההתלהבות של מנהלת הגן חלי בן עמי והצוות עם הילדים וההורים, כולם מכוונים גבוה לחלל, גם בלמידה על אילן רמון וגם במרוץ לזכרו. תודה לעינת בוטבול מנהלת מחלקת הגיל הרך ולכל הצוות, על הרוח הגבית לגני העיר לפיתוח יצירתיות, מצוינות, חיבור והכנה לכישורי המאה ה-21 כבר מהגיל הרך".

המקצה כאמור התקיים לזכרו של אילן רמון ז"ל - האסטרונאוט הישראלי הראשון. הוא היה בן 48 במותו, לאחר שנספה באסון מעבורת החלל "קולומביה" ב-1 בפברואר 2003, כשתקלה הובילה להרס המעבורת בעת כניסתה לאטמוספירה.

רמון ז"ל סיים קורס טייס בהצטיינות, הגיע עד לדרגת אל"מ בחיל האוויר, ואת שירותו סיים כסגן מפקד טייסת. הבחירה בו לקחת חלק בפרויקט של סוכנות החלל נאס"א הפכה אותו לסיפור הצלחה ישראלי. תפקידו במעבורת היה מומחה מטען, לקראתו התאמן שנים רבות.

רמון ז"ל ראה בחינוך את עמוד התווך ונדבך משמעותי בעיצוב החברה הישראלית. הוא פעל כל חייו מתוך שליחות ואמונה שעשייה ותרומה לחברה הישראלית הן מימוש החזון הציוני. טיסתו לחלל הייתה מבחינתו הגשמת חלום אישי ולאומי. יהי זכרו ברוך.