מעלה אדומים מצטרפת למיזם הייחודי "אפשריבריא בעיר" של משרד הבריאות

מעלה אדומים היא אחת מתוך 30 רשויות שנבחרו להצטרף למיזם "אפשריבריא בעיר" ויזכו לתמיכת משרד הבריאות לשיפור בריאות תושבי העיר


במשרד הבריאות החליטו לצאת לצאת בתכנית רוחב, שתהפוך את הרשויות המקומיות בישראל לרשויות מקדמות בריאות. 

30 רשויות עמדו בתנאי הסף המקצועיים של התכנית "אפשריבריא בעיר", והן יקבלו את תמיכת המשרד וסיועו ביותר מתקני כושר פתוחים, יותר מסגרות עם תזונה בריאה לילדים, הצללה בגני השעשועים וסדנאות לתושבים בנושאי בריאות ואורח חיים בריא. 

בין הפעילויות במיזם:

  • שיפור מדיניות התזונה ושיפור התזונה ואורח החיים הפעיל במסגרות לילדים אשר באחריות הרשות
  • הצללה, מתקני מים, תאורה, סימון ושילוט של מסלולי הליכה ופעילויות בפארקים גני משחקים וכד'.
  • פעילויות ספורט ותנועה ועריכת סדנאות חווייתיות בנושא תזונה בריאה מותאמות לגיל ולאוכלוסייה.
  • פרסום והפצה של מסרים בנושא תזונה בריאה ופעילות גופנית במדיה דיגיטלית וקיום אירועי שיא במרחב העירוני: יום ההליכה העולמי (בסוף אוקטובר) ויום נוסף בנושא תזונה בריאה.

פרופ' איתמר גרוטו, משנה למנכ"ל משרד הבריאות: ""אפשריבריא בעיר" רותמת את הרשויות המקומיות להאצת מהלכי קידום הבריאות במרחב הציבורי בישראל. 30 הרשויות שמצטרפות כעת יוצרות סטנדרט חדש של מחויבות ההנהגה המקומית לבריאות ואיכות חיי התושבים, ואני משוכנע שתושבים ביישובים רבים נוספים יפעלו כדי שרשויות נוספות יצטרפו ליוזמה".  

מתאמת הבריאות העירונית, חנה קראוס, השתתפה השבוע במפגש הראשון של המיזם בירושלים, בו נכחו בכירים במשרד הבריאות, גורמים מלווים מלשכות הבריאות ונציגי משרדי החינוך, התרבות והספורט. במפגש הוצגה התכנית והסיוע שיינתן לרשויות שנבחרו, כאשר כאמור, מתוך 30 הרשויות שנבחרו נמצאת גם מעלה אדומים.  

חנה קראוס, מתאמת הבריאות העירונית, אמרה כי "זהו מיזם מדהים שיאפשר לנו להרחיב את העשייה שלנו בתחום הבריאות לכל האוכלוסייה בעיר, החל מהגיל הרך ועד גיל זקנה. ישנן תכניות רבות שבכוונתנו לקדם בתחום, ואין לי ספק כי המיזם יורגש ויעשה שינוי של ממש בקרב המשתתפים בו".

מעין מור, מחזיקת תיק הנשים, אמרה כי "אני גאה בכך שהצטרפנו לנבחרת הערים שהתקבלו לתכנית הלאומית 'אפשרי בריא', שהיא תכנית לקידום אורח חיים בריא. התכנית תפעל במהלך השנה בגני בעיר ובמרחב הקהילתי ותביא עמה פרוייקט חדשני של הכשרת מסלול לרכיבת אופניים לילדים, מיזם ארוחה משפחתית, קבוצות הליכה בגיל השלישי ועוד . בהחלט יש למה לחכות, ואני מודה לחנה קראוס, מתאמת הבריאות העירונית, ולשי שבו, מנהל מרכז צעירים, על הסיוע בתהליך". 

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "מעלה אדומים ממשיכה להוביל ולהיבחר לתכניות חדשניות בכל תחומי החיים, אנו נכניס תכניות בריאות לגני הילדים ובתי הספר, נרחיב את העשייה בתחום ונפעל להרחבת המודעות לאורח חיים בריא, שמירה על כושר, תזונה נכונה ועוד. אני מודה לכל השותפים לעשייה ומאחל לכולם הנאה רבה מהתכניות הרבות שעוד יבואו".