חוגגות את יום האישה, פעמיים!

נשות מעלה אדומים זכו לחגוג את יום האישה בשני אירועים מדהימים עם עינת שרוף וריקי גל


פורום הנשים העירוני, בהובלתן של מעין מור - מחזיקת תיק הנשים, ואיריס אלפסי - יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ויו"ר הפורום, הביא לנשות מעלה אדומים את חגיגת יום האישה הבינלאומי, בשני אירועים מרהיבים ומושקעים שהתקיימו השבוע בהיכל התרבות, ערב אחרי ערב.

הערב הראשון כלל הופעה של הזמרת ריקי גל, ובערב השני הופיעה הזמרת עינת שרוף, כאשר כאמור, שני האירועים התקיימו בהיכל התרבות, שלבש כולו לבן לכבוד האירוע וקושט בבלונים מרהיבים ובשטיח לבן בכניסה להיכל. ברחבת הכניסה עמדו בובות חיות, לבושות לבן כמובן, שהיו מוקד משיכה בקרב הנשים הרבות שהגיעו והצטלמו איתן. כמו כן, ברחבה הוצבו עמדות של יין "מוסקט" משובח שהוצע לנשים, ובפיאנו התכבדו האורחות בסחלב חם ומפנק. את הערב הנעימה מוסיקת רקע שנוגנה על ידי כנרית, והאווירה הייתה חגיגית ומרגשת.

צוות ההיכל בכניסה להיכל התרבות

את האירועים פתחה והנחתה איריס אלפסי, יו"ר פורום הנשים ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, אשר סקרה בקצרה את הפעילות הרבה שמקיים פורום הנשים לטובת נשות העיר לאורך השנה כולה. מצגת שרצה ברקע דבריה של איריס המחישה את העשייה הרבה והענפה של פורום הנשים למען נשות העיר. איריס בירכה את הנשים ואמרה כי "מדובר ביום מיוחד בו אנחנו, הנשים, עושות מה שאנחנו רוצות. לא מה שאנחנו צריכות, לא מה שאנחנו חייבות, מה שאנחנו רוצות". היא הסבירה כי פורום הנשים פועל להעצמת נשים במגוון רחב של תחומים וכי אישה מסופקת ומאושרת מקרינה על כל סביבתה.

לאחר מכן עלתה לבמה מחזיקת תיק הנשים, מעין מור, שבירכה את האורחות ותיארה את הנשים כשילוב מיוחד של משי וברזל, רכות ועוצמה. מעין אמרה כי נשים היום יכולות לעשות הכל ולהיות שוות בין שווים, וכי אמנם עדיין אין שוויון מלא, אך אנחנו, ובעיקר במעלה אדומים, בהחלט בדרך לשם. היא איחלה לכל אחת ואחת מהנשים המשך עשייה מהנה ופורייה, תוך מימוש עצמי והגשמת החלומות.

היכל התרבות לבש לבן

באירוע הראשון, רגע לפני עלייתה של ריקי גל לבמה, עלה לברך גיא יפרח, סגן ומ"מ ראש העיר, שפרגן לנשים ואמר להן כי אין לו ספק שהן מסוגלות ויכולות הרבה יותר מגברים וכי יש להן את התבונה, החכמה והאינטואיציה שלעתים חסרה לגברים רבים. יפרח אמר כי מעלה אדומים מקדמת נשים וכי בעיריית מעלה אדומים ישנן נשים רבות במשרות ניהול בכירות, הוא גם ציין כי מעלה אדומים היא המובילה בין הערים הקטנות בייצוג נשי במועצת העיר. הוא החמיא לפורום הנשים על עשייתו המוצלחת ואמר כי הנוכחות של הפורום בשטח מורגשת ומבורכת, והכל בהתנדבות של נשים מקסימות שהחליטו לעשות למען החברות שלהן, נשות מעלה אדומים.

אלפסי ומור עם עינת שרוף. ערב של ריקודים בהיכל

באירוע השני, רגע לפני עלייתה של עינת שרוף לברמה, עלה לברך בני כשריאל, ראש העיר, שאמר כי "פורום הנשים קם לפני כחמש שנים, והוא הצלחה ענקית. אני רואה מקרוב ומלווה את הפעילות הרבה שיש לטובת נשות העיר במסגרת הפורום, ואני אמשיך ללוות ולתמוך בפעילות הזו במתן משאבים ותקציבים, ובקרוב גם במסגרת מועדון לאישה שיוקם עבור נשות העיר. נשים הן כוח חזק, הן מתנדבות ופעילות בקהילה שלנו ואני פוגש אותן בוועדי הורים, בבתי הספר ובמסגרות ההתנדבות השונות בעיר. זהו יום החג שלכן, הנשים, ואני מאחל לכן חג שמח והמשך הנאה והצלחה מעשייתכן".

יפרח, הר זהב, אלפסי ומור עם ריקי גל

לאחר הברכות עלו הזמרות להופיע, כאמור, ריקי גל בערב הראשון עם כל הלהיטים של נערת הרוק הנצחית, ובערב השני הזמרת עינת שרוף, שהקפיצה את הקהל והקימה את כל הנשים על הרגליים.

קהל נשי שהגיע ליהנות מחגיגות יום האישה בעיר

צילום: שמואל סטריקובסקי וצוות היכל התרבות.