רכבי סיור חדשים לאגף הביטחון

השבוע נחנכו שני רכבי סיור חדשים ומאובזרים במיטב הציוד לאגף הביטחון העירוני


השבוע העניקה הקרן לידידות לעירייה רכב ביטחון בעלות של כ-300,000 שקלים. הרכב החדש, רכב שטח מסוג איסוזו, ישמש את אגף הביטחון העירוני עבור סיורים ברחבי העיר, כולל באזור התעשייה, בו מלאכת האבטחה מורכבת. הרכב שיוקצה יוכל לתת מענה מידי וזמין, והוא משוכל ומצויד במיטב האבזור הנדרש.

הרכב נמסר לעירייה בטקס שנערך במעמד: ראש העיר, בני כשריאל, מנהל אגף לחירום וביטחון, נועם הרוש, מנהל המוקד וסגן מנהל אגף הביטחון, מוטי גלנטי, יועצת ראש העיר לקשרי חוץ, רחלי וסאל, מנהל תחום החירום, הביטחון והמיעוטים בקרן לידידות, סא"ל במיל' ספואן מריח, נציג הקרן וסקו ועוד.

הקרן לידידות מקיימת בשנים האחרונות שיתוף פעולה פורה עם עיריית מעלה אדומים בכלל תחומי פעילות הקרן. בתכנית "בכבוד ובידידות" שאותה מפעילה הקרן ונועדה להקל על מחסורם של כ-17,000 קשישים וניצולי שואה ברחבי הארץ, מוטבים כ-250 תושבי מעלה אדומים הזוכים לסיוע חודשי קבוע של כרטיסי מזון וחבילות מזון. בעיר קיימת רשת ענפה של מתנדבים בקהילה עמה משתפת הקרן פעולה כל העת ובייחוד לקראת תקופות החגים. בשלוש השנים האחרונות סייעה הקרן במעלה אדומים במסגרת תוכניותיה השונות בתקציב של מעל 750 אלף ש"ח.

רכב הביטחון שהוענק במעלה אדומים מצטרף לארבעה רכבים ממוגני ירי שהקרן לידידות העניקה לאחרונה לקציני ביטחון אזוריים באזור עוטף עזה, שער הנגב, חוף אשקלון, אשכול ושדות נגב, בהיקף של יותר ממיליון דולר. מדובר ברכבים ממוגני ירי מהסוג שצה"ל מעמיד לרשות רכזי ביטחון צבאיים ביישובים סמוכי גדר בלבד, מה שיצר פער אל מול הקב"טים במועצות האזוריות שנדרשו פעמים רבות להגיע ליישובים סמוכי גדר בתחומי שיפוט המועצה, לעתים קרובות תוך ליווי ראש המועצה, ללא רכבים בעלי מיגון מספק.

הקרן לידידות, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, שחוגגת השנה 40 שנה להיווסדה, היא ארגון הסיוע החברתי הגדול במדינה הפועל לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה וגייסה עד כה מעל לחמישה מיליארד ש"ח לביצוע פרויקטים מגוונים, בתחומי העוני והרווחה, העלייה והקליטה וחיזוק מערך ההגנה על העורף הישראלי בשעת חירום.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: "הביטחון מהווה את היסוד החשוב ביותר בשמירה על שגרת חיים תקינה. אני שמחה על האפשרות שיש לנו, הודות לתורמים האדיבים שלנו מכל העולם, להעניק לעיריית מעלה אדומים כלי מאד חשוב בשמירה על ביטחון התושבות והתושבים. לצד זאת, אני מברכת על שיתוף הפעולה הפורה והמתמשך עם העירייה בתכנית "בכבוד ובידידות" דרכה אנו מסייעים ומטיבים את חייהם של אזרחיות ואזרחים וותיקים רבים בעיר.

מנהל תחום החרום, הביטחון והמיעוטים בקרן, סא"ל במיל' ספואן מריח אמר כי  בשל ההיסטוריה הביטחונית במקום, שידע פיגועים שעלו בחיי אדם דוגמת רצח של מאבטח הכניסה לאזור התעשייה לפני מספר שנים, נמצא כי רכב בטחון יסייע לאגף הביטחון בעירייה במשימתו ויהווה מכפיל כוח חשוב בהגעה מהירה לזירת אירוע, לצד יצירת נוכחות משמעותית בשטח באופן שוטף. אנו שמחים שיש בידינו האפשרות לסייע באמצעות מימון שיעזור במילוי תפקידו החשוב של האגף.

ראש העיר, בני כשריאל, מודה להנהלת הקרן לידידות וראשיה על תרומתם ועמידתם לימין העיר, ביטחונה, חוסנה ורווחתה. "לעיר ולקרן יש שיתוף פעול הפורה רב שנים בזכותו זכינו רבות למימוש פרויקטים ומיזמים לרווחת הקהילה. לקרן לידידות לב רחב ורצון לסייע לנו במהלך כל השנה, ועל כך תודתנו", אמר כשריאל.