מניו יורק למעלה אדומים

משלחת הנוער של מעלה אדומים חזרה ממסע ייחודי בניו יורק


בני הנוער והמלווים שלהם נהנינו מאוד, רכשו ידע רב, נחשפו למקומות משמעותיים וחוו חוויות שהם ייקחו איתם לכל החיים.

בתחילת המסע נהנתה המשלחת מביקור קצר בניו יורק, שם, בין היתר, הם ביקרו בטיימס סקוור ועלו למצפה שמשקיף על פני מנהטן. לאחר מכן יצאו בני הנוער לוושינגטון כדי להיחשף לפוליטיקה ולהיסטוריה האמריקנית.

בבירת ארה"ב הם ביקרו במוזיאון החלל והתעופה, ומיד לאחר מכן סיירו בין המונומנטים המרשימים ברחבי אגן הגאות. כמו כן, הם ביקרו בשגרירות ישראל, ערכו שם סיור ונפגשו עם מנהלת תחום יחסי החוץ בשגרירות שנתנה שהרצתה בפניהם בעניין עבודת השגרירות.

בנוסף, נפגשו בני הנוער עם חבר הקונגרס הדמוקרטי ריצ'י טורס – אוהד בולט של ישראל, שמביע את תמיכתו בישראל באופן תדיר. טורס עורר השראה בקרב בני הנוער ושיתף אותם בסיפור חייו המרתק – כילד שגדל בסביבה של עוני ופשע בשכונות הקשות של ניו יורק, ועד שהפך לחבר קונגרס בבית הנבחרים של ארה"ב.

לאחר מכן ביקרו בני הנוער בגבעת הקפיטול המפורסמת ובבית הלבן. משם הם המשיכו לרוקוויל, למפגש עם חברי הקהילה היהודית וסיימו את היום בהחלקה על הקרח במתחם מרשים.

כמו כן ביקרה המשלחת במוזיאון השואה בעיר וערכה סיור מרגש בהדרכתה של בת לניצולת שואה. 

חלק נוסף וחשוב במסע היה הביקור בביתו של ראש העיר גרייט נק בניו יורק, פדראם בראל, שאירח את חברי המשלחת בנדיבות וכיד המלך.

מנהל אגף הנוער, איתמר סלוק, שליווה את בני הנוער למסע לארה"ב, סיכם: "איזה נוער מדהים יש לנו. היה תענוג לחוות את זה ביחד איתם. הם התנהגו למופת, ייצגו אותנו בכבוד רב ולמדו דברים חדשים. אין לי ספק שהחוויה הזו תרמה להם במובנים רבים. יש ערך רב למסע מסוג זה שמעניק לבני הנוער ידע וכלים חשובים שילוו אותם במהלך חייהם".

סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הנוער, גיא יפרח, אמר: "קיבלתי דיווחים יום יומיים מהמשלחת, ואני חייב להודות שקצת קינאתי בהם – זה לא מובן מאליו לבקר בבית הלבן, באו"ם ובקפיטול. המסע הזה הוא לא עוד חופשה בחו"ל – מדובר במשלחת חינוכית עם משמעות עצומה. אני שמח שבני הנוער לקחו את המסע הזה ברצינות ותפסו את ההזדמנות הזו בשתי ידיים. יש לנו נוער מדהים, ונמשיך לתת להם את כל הכלים והאמצעים כדי לגדול, להצליח ולהתפתח. השאר תלוי בהם ואני בטוח שהם יגיעו הכי רחוק שאפשר".