צו סיפוח

בשורה לחיילים לקראת שחרור. צילום: Stavchansky Yakov, shutterstock


חיילים, תושבי העיר, יזכו לרכוש ידע, מיומנויות וכלים לקראת יציאתם לאזרחות, במסגרת התוכנית היוקרתית "שער לעתיד". בין היתר, הם יקבלו מידע חשוב על זכויותיהם כחיילים משוחררים וילמדו על התנהלות כלכלית נכונה.

באוגוסט אשתקד, סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, וצוות מרכז צעירים, בהובלת שי שבו, אירחו במרכז צעירים את מנכ"לית "קרן גרוס", נעמי פינק גרטנר. קרן גרוס פועלת במטרה לסייע לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי להשתלב באופן מיטבי בעולם התעסוקה וההשכלה, באמצעות מלגות וקידום פרויקטים שונים.

במהלך הפגישה הציג צוות מרכז צעירים, את העבודה המרובה שנעשית במרכז למען חיילים משוחררים וחיילים לפני שחרור.

סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, גיא יפרח, ביקש ממנכ"לית הקרן לפעול להגדלת הסיוע הניתן למרכז צעירים, על מנת שחיילי וחיילות העיר יזכו לתמיכה והכוונה משופרת לקראת שחרורם לחיי האזרחות.

התוכנית "שער לעתיד" מובלת על ידי רוית גרוסמן דויד מאגף כוח האדם בצה"ל, ונחשבת לתוכנית יוקרתית המעניקה כלים חשובים לחיילים שעתידים להשתחרר לחיי האזרחות.

מנהל מרכז צעירים, שי שבו, סיפר בהתרגשות: "חיכינו ועבדנו שש שנים כדי שזה יקרה, ואני כל כך שמח עבור החיילים והחיילות שלנו. גם עבורנו, הצוות של מרכז צעירים, זו בשורה ענקית. התוכנית הזו תגדיל את ארגז הכלים שלנו כשמדובר בסיוע לחיילת או לחייל שאוטוטו משתחררים. נוכל לסייע באופן ממוקד ויעיל יותר למשתחררים ולתת להם הכוונה חשובה להמשך הדרך. אני מודה על ההזדמנות והאמונה במרכז הצעירים שלנו,  להוביל את הפיילוט במחוז ירושלים. אני שוב מודה לנעמי פינק גרטנר, מנכ"לית קרן גרוס היקרה שאימצה את מעלה אדומים והאמינה בנו".

רכזת ההכוונה לצה"ל של מרכז הצעירים, בת אל לוי, העבירה מסר לחיילים שעתידים להשתחרר בקרוב: "אנחנו יודעים כמה אתם מחכים לשחרור מצה"ל ויודעים בדיוק כמה אתם חולמים עליו ואם בחלומות עסקינן, אני נרגשת מאוד לקראת התגשמות חלום - קיום סדנת "שער לעתיד" לראשונה במעלה אדומים עבורכם. המטרה שלנו, היא להכין אתכם באופן מיטבי לקראת האזרחות ולהציג בפניכם את מגוון הזכויות, ההטבות והשירותים המגיעים לכם. המציאות בשטח מלמדת שחיילים משוחררים רבים נמצאים במצב של בלבול. הסדנא הזו תעזור לכם לעשות סדר בראש ולהתחיל את האזרחות ברגל ימין. אני מחכה לכם ואיתכם לאורך כל הדרך!".

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, אמר: "מדובר בבשורה חשובה עבור מעלה אדומים ועבור חייליה. צעירי מעלה אדומים מתגייסים האחוזים מהגבוהים בישראל ללוחמה ולשירות משמעותי. ראוי שצה"ל ואנחנו נדע להוקיר את תרומתם ולסייע ככל הניתן בשער הכניסה שלהם לאזרחות. נמשיך לדאוג לחיילים שלנו בכל השלבים - לפני גיוסם לצה"ל, בזמן השירות הצבאי וגם אחרי השחרור".