ראש הממשלה ביקר בעיר

בנימין נתניהו, ראש הממשלה, פתח את שנת הלימודים בעיר


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך, יואב קיש, פתחו את שנת הלימודים בבית ספר "אלמוג", יחד עם ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, מ״מ מנכ״ל משרד החינוך, מאיר שמעוני, מזכ״לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מנהלת בית הספר, ציפי יעקב, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, וסגניתו, מיטל לבן.

נתניהו לחץ את ידי הילדים וביקר בכיתות א', שם התיישב ליד הילדים ואמר להם: "שלום לכם ילדים, שלום כיתה א'. זה יום מאוד משמח לכם, ואני מבטיח שגם להורים שלכם וגם למדינת ישראל. אני מבקש מכם שכשאתם מסתכלים ימינה ושמאלה, תסתכלו על החברים שלכם - כל אחד מכם הוא מיוחד, וכל אחד מכם הוא שווה בשווה. תסתכלו אחד על השני, תהיו חברים אחד של השני ותהיו טובים אחד לשני. תלמדו טוב, תקשיבו למורים ותהיו ילדים טובים אחד עם השני".

ראש הממשלה פנה לתלמיד בשם יהונתן וסיפר לו: ״אתה יודע שבמקום הזה, לפני אלפי שנים, היה ילד קטן שקראו לו גם יהונתן? הוא דיבר עברית, הוא היה מתפלל לאלוהים באותה שפה. ואתה יהונתן, ואתם הילדים, ממשיכים את הילדים האלה באותו מקום. זו הארץ שלנו, זו השפה שלנו וזה העבר שלנו, אבל זה גם העתיד שלנו. אנחנו רוצים שתלמדו עברית ותלמדו את הסיפור של העם שלנו ושל הארץ הזאת, אבל גם תלמדו הרבה דברים חדשים - מהעבר ומהעתיד. אתם העתיד. ואתה יודע מה? בעוד 3,000 שנה יהיה פה עוד יהונתן".

שר החינוך, יואב קיש, אמר כי "אנחנו בסוף מובילים מערכת מאוד גדולה ביום חגיגי מאוד, עם הרגשה של הרבה הצלחה וסיפוק שאנחנו מצעידים את מערכת החינוך קדימה. אני רוצה לומר לכל אלה ששואלים וחוששים - יש מענים ומשאבים מדהימים שהממשלה הזו נותנת לחינוך הממלכתי, ואני אומר - אני אחראי להוביל את זה. יש לנו מגוון של אתגרים, אנחנו נעמוד בכולם. תודה רבה לך ראש הממשלה".

גיא יפרח, סגן ומ"מ ראש העיר, אמר כי "אני מודה לראש הממשלה ושר החינוך שכיבדו והגיעו אלינו, זה מעיד על ההערכה של הממשלה לחינוך שיש במעלה אדומים, וכל כך התרגשתי לראות כאן את תלמידי כיתה א' שנכנסו לראשונה ללמוד בבית הספר. זאת באמת חגיגה גדולה לראות את העיר הזאת צבועה בכחול לבן. אני מאחל לכולנו שנפתח את השנה הזאת באופן מוצלח, שתעבור כמו שצריך, שהילדים ישכילו, ילמדו ובעיקר יישארו חברים אחד של השני".

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, העביר סיור לנוכחים בבית הספר ובכיתות החדשות וכן הסביר על התוכניות המתקדמות והחדשניות שיש לעיר להציע לתלמידים בנושאי חינוך, חדשנות, סייבר וטכנולוגיה. כשריאל אמר כי הוא מאוד מתרגש וכי טקס הפתיחה הוא בעצם מילות הפרידה שלו ממערכת החינוך. כשריאל ביקש להודות לראש הממשלה ולשר החינוך שכיבדו אותו בנוכחותם.

כשריאל אמר כי "השנה נפתחה בצורה טובה מאוד וחלקה מאוד. אני רוצה להודות לאגף החינוך על העשייה, למנהלי בתי הספר ולמורים. שתהיה שנת לימודים פורחת, פורייה, מעניינת ומהנה, ושתהיה הצלחה רבה לעיר מעלה אדומים ולתלמידיה".