ונזכור את כולם

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה יתקיים בערב יום הזיכרון, יום שלישי, ב' אייר, 7.5.19, בפארק המרכזי. ראש העיר: "ננצור לעד את דרכם, ונצדיע לאומץ ליבם של היקרים אשר בנופלם ציוו לנו את החיים"


מעלה אדומים תציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה במספר אירועי זיכרון עירוניים, ובראשם עצרת הזיכרון המרכזית שתתקיים ביום שלישי, ערב יום הזיכרון, ב' באייר, 7.5.19, בשעה 20:00 ברחבת האמפיתיאטרון בפארק המרכזי.

הטקס ייערך בהשתתפות: ראש העיר, בני כשריאל, רב העיר, הרב מרדכי נגארי שליט"א, חברי מועצת העיר, בני המשפחות השכולות, בני נוער ותושבים, וייפתח בצפירת דקת דומייה שתשמע ברחבי הארץ.

כבכל שנה, האחריות לביצוע הטקס היא של אגף הנוער העירוני במתנ"ס, והשנה יבצעו את הטקס המכובד תלמידי בית הספר אמי"ת איתן בנים, כאשר מנחה הטקס יהיה דניאל בארי, מנהל בית הספר.

בטרם יחל הטקס יוצבו חיילי מג"ב הדגלנים על הבמה, והטקס יחל באופן רשמי בדקת דומייה ובצפירת הזיכרון שתישמע ברחבי הארץ. מיד לאחר מכן יורד הדגל לחצי התורן, תתבצע הדלקת משואה בבמה ובאתר ההנצחה על ידי נציג המשפחות השכולות וחיילי מג"ב וכן יונחו זרים לנופלים ותישמע קריאת "יזכור" והקראת שמות החללים על ידי בני הנוער.

לאחר קטע שירה יישא דברים ראש העיר, בני כשריאל, ומיד לאחר מכן יוקרא פרק תפילה. רב העיר, הרב מרדכי נגארי שליט"א, יישא גם הוא דברים, ולאחר קריאת הקדיש יישא דברים גם יו"ר האגודה למען החייל בעיר, שמואל פניאל. לאחר קריאת "אל מלא רחמים" יסתיים הטקס בשירת התקווה.

בזמן קריאת "יזכור" תוקרן מצגת שמות הנופלים על מסכי ענק, ולצד הבמה תודלק כתובת אש המכילה את המילה "יזכור", אשר הוכנה על ידי חניכי שבט הצופים בעיר.

לפני הטקס, בהובלת תנועות הנוער, מועצת נוער עירונית, סיירת הורים ותכנית ספייס - תתקיים צעדת זיכרון של ארבעה ק"מ לזכר הנופלים. הצעדה תצא מרחבת המתנ"ס בשעה 18:30, היישר אל מקום הטקס בפארק המרכזי, כאשר הצועדים יהיו לבושים בבגדי כחול לבן ועם דגל ישראל.

בתום הטקס יוזמנו כל בני הנוער לערב שירי זיכרון לזכר הנופלים שיתקיים בבית הנוער-העירוני, המטרו, בשעה 21:00, בשיתוף תנועות הנוער. הכניסה חינם.

שידור זיכרון מיוחד עם סיפורי חללי העיר ישודר בטלוויזיה הקהילתית –אדומדיה, בשעה 22:00. אדומדיה ישדרו גם את הטקס המרכזי מהפארק.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה כולנו עוצרים לרגע  את מרוץ החיים ושאונם. בכל לב עולה דמותו של חייל או חיילת שאינם, נפש אהובה, קרובה או מוכרת. כי אין בישראל מי שמחיר המלחמה זר לו או רחוק ממנו. אנו, תושבי מעלה אדומים, מבטיחים לזכור תמיד את הנופלים ולהמשיך את מפעל הנצחתם. אנו מחויבים לשמש שליחיהם של הנופלים להקמת המדינה ולהמשך קיומה. תושבי מעלה אדומים מרכינים את ראשם, מניחים יד מחבקת על כתפי המשפחות ומתייחדים עם זכר יקירינו. ננצור לעד את דרכם, ונצדיע לאומץ ליבם של היקרים אשר בנופלם ציוו לנו את החיים".