"כתומלו" - מעלה אדומים ממחזרת

"כתומולו" - אפליקציית המשחק של דדי החתול, חוזרת בקיץ הקרוב, ובימים הקרובים יחל מסע הסברה לכ-4,000 בתי אב בעיר


"כתומולו" – אפליקציית המשחק של דדי החתול, הושקה לראשונה באפריל 2018, ותוך שלושה ימים הפכה לאפליקציית המשחק המובילה בחנויות האפליקציות של גוגל ואפל וגרפה כ-300 אלף הורדות. ההצלחה הגדולה אפשרה לרבים לתרגל את המסרים החשובים שאותם חברת המחזור "תמיר" והרשויות המקומיות נדרשות להטמיע בקרב תושבי מדינת ישראל כחלק ממשימת מחזור האריזות הארצית.

באמצעות "כתומולו" ניתן ללמוד באופן ייחודי וחווייתי מה מועבר לפח הכתום ומה לא. דדי, החתול המוכר והאהוב, ממוקם במסך המרכזי על הפח הכתום, כשלכיוונו יורדות במהירות משתנה ובעולמות מתחלפים סוגים שונים של פסולת אותה יש למיין. בכל פעם שתושלך פסולת שאינה מותאמת לפח הכתום יאבד החתול נשמה ואף תופיע הערה לאיזה פח יש להשליך סוג זה של פסולת. מדי יום ואחת לשבוע יוכלו לזכות אלופי המחזור בפרסים שווים. האלופים היומיים יזכו באוזניות, והאלופים השבועיים יזכו ברחפן. האפליקציה חינמית ותהיה זמינה בחנויות האפליקציות של גוגל פליי ואפל.

בנוסף לפרסום במדיות הארציות והמקומיות יתקיים בעיר קמפיין מקומי שיעלה בשטחי פרסום הקיימים וישולב בפעילויות הסברה מגוונות, ביניהן הסברה בבתי התושבים, סדנאות בבתי הספר והצגות בגני הילדים ובשעות אחר הצהריים בעצימות גבוהה מהרגיל.

במעלה אדומים יחל הקמפיין ומסע ההסברה בכ-4,000 בתי אב בשכונות "צמח השדה" ו"נופי סלע". הקמפיין יחל בחודש יולי ויימשך כחודש וחצי. במהלך הקיץ ייצאו "מסבירנים" מטעם חברת תמיר מבית לבית, ויסבירו על חשיבות הפרדת הפסולת ומיונה בפחי המחזור השונים. ה"מסבירנים" אף יחלקו מתנה שימושית לכל בית אב – שקית כתומה רב פעמית.

מרני איידלר, מנכ"ל תאגיד תמיר, אמר כי "אנו גאים להשיק, זו השנה השנייה, קמפיין המקדם את אפליקציית המשחק 'כתומולו', המאפשרת לרבים מתושבי מדינת ישראל ללמוד להפריד אריזות נכון ולעשות זאת 'על הדרך' בהנאה גדולה. כולי תקווה כי בעקבות השתתפות במשחק זה יותר תושבים יצטרפו למאמץ ויתחילו להפריד אריזות כבר בבית". 

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "עירנו מהווה אות ומופת בפיתוח וקידום איכות סביבה עירונית מתקדמת לתושביה, ובשנים האחרונות הנהגנו מהפכה ירוקה ששינתה את פניה של העיר בתחום זה באופן דרמטי. כעיר אשר חרטה על דגלה את השמירה על איכות הסביבה, אנו מקיימים פעילויות רבות להטמעת קיימות בעשייה מוניציפאלית, במערכת החינוך העירונית, בקידום ספורט ואורח חיים בריא, בהכשרת שבילי אופניים ועוד. כחלק ממדיניות זו הצטרפנו למהלך ארצי של הפרדת פסולת אשר הוטמע בהדרגה ברחבי העיר והקיף את כל בתי התושבים, מוסדות החינוך, מוסדות הציבור והעסקים בעירנו. במהלך חודש יולי, בשיתוף תאגיד תמיר, יעברו 'מסבירנים' מטעמנו מבית לבית ויסבירו על חשיבות הפרדת הפסולת ומיונה בפחי המחזור השונים, וכן יחלקו מתנה שימושית – שקית כתומה רב פעמית. בהמשך השנה נערוך פעילויות הסברה נוספות, בעיקר במערך החינוך. הפרדת הפסולת מציבה אותנו בשורה אחת עם הערים המתקדמות בעולם בתחום הטיפול בפסולת ובשמירה על הסביבה, ואני רואה בכם, תושבי העיר, שותפים מלאים למהלך חשוב זה, וקורא לכם להמשיך לקחת חלק קהילתי בתהליך, לנהוג באחריות ולהקפיד להפריד בין סוגי הפסולת לשמירה על הסביבה ואיכות החיים בעיר, עבורנו ועבור עתיד ילדינו".