גולשים בטוח

המכון להדרכת הורים קורא להורים להשגיח ולבדוק את הרגלי הגלישה של הילדים ברשתות החברתיות


החופש הגדול בעיצומו, וכולנו נחשפים לאירועים האחרונים שכוללים הטרדות וניסיונות אונס, במכון להדרכת הורים, בראשותה של חנה קראוס, קוראים להורים לדבר עם הילדים, להקשיב להם, לפקוח עין, להיות מעורבים, לתמוך ולהגדיר גבולות.

"אחת הסכנות הגדולות שעלולה להביא את בני הנוער לאירועים אליהם אנו נחשפים לאחרונה היא הגלישה ברשת החברתית", אומרת חנה קראוס, מנהלת המכון להדרכת הורים, "לכן, החלטנו לפרסם להורים את האמנה לגלישה בטוחה ברשת, אשר פותחה על ידי מיטב אנשי המקצוע באוניברסיטת תל אביב".

האמנה המדוברת כוללת חוקים ברורים המתייחסים לגלישה בטוחה ברשת, ובהם למשל: לא למסור מידע אישי ברשת, לא להיפגש עם מישהו שהכרנו ברשת, לא לענות או להגיב למסרים מיניים או מטרידים, להיכנס רק לאתרים שמתאימים לגיל של הגולש, לא לשתף תמונות או דברים שעלולים לפגוע במישהו אחר ועוד.

בנוסף, המכון להדרכת הורים עוסק בנושא הגלישה הבטוחה רבות במהלך שנת הלימודים, כאשר מתקיימות הרצאות בנושא הן לתלמידים בבתי הספר והן להורים.

קראוס אומרת כי "חשוב מאוד לבדוק היכן הילדים שלנו גולשים ומה התכנים אליהם הם נחשפים, לדבר איתם בגובה העיניים ובצורה ברורה ולהבהיר להם את הסכנות שבגלישה ברשתות החברתיות. יש לבצע עם הילדים תיאום ציפיות, לקבוע איתם מראש מהו זמן המסך המותר להם ולשנן איתם את כללי הבטיחות להתנהלות במרחב הווירטואלי. והכי חשוב, תזכירו להם שאתם כאן תמיד כדי לסייע ולהכווין אותם".

האמנה לגלישה בטוחה שהוציאו באוניברסיטת ת"א