רוה"ע בני כשריאל נפגש עם שר האוצר משה כחלון וראש מטה הדיור זאב בילסקי וביקש להקצות באופן חריג וייחודי 50% מהבנייה במסגרת דיור למשתכן בעיר לבני המקום כלומר לצעירים תושבי העיר מעל חמש שנים. כשריאל ביקש מהשר כחלון לקדם מתחם עם הטבות כלכליות למפעלי היי- טיק באזור התעשייה שלנו.

ראש העיר, בני כשריאל, הפועל כל העת מול רוה"מ בנימין נתניהו, שרי הממשלה וחברי הכנסת למען הפשרת בנייה למגורים בכל רחבי העיר ובשכונת "מבשרת אדומים" המהווה חלק בלתי נפרד משכונות העיר, אינו מסיר מסדר יומו את הדאגה הרבה לזוגות הצעירים הרוצים לקנות דירה. כשריאל נפגש מספר פעמים בשנה האחרונה  עם שר הבינוי והשיכון ,יואב גלנט, בנושא בניית דירות לזוגות צעירים במחיר סביר וביקש ממנו להתנות במכרזים לקבלנים מכירת דירות לזוגות צעירים במסגרת "מחיר למשתכן". בפגישותיו עם שר השיכון ביקש כשריאל כי תהיה התניה ברורה ממשרד השיכון, כך שלקבלנים שיזכו במכרזים לבנייה למגורים יהיה ברור ומובנה ההתחייבות שלהם כי חלק מהדירות ימכרו במחיר למשתכן עם מתן עדיפות ברורה לזוגות הצעירים תושבי העיר.

כעת, ראש העיר, בני כשריאל וסגן ומ"מ רוה"ע , גיא יפרח, נפגשו לפגישת עבודה עם שר האוצר, משה כחלון ועם ראש מטה הדיור הלאומי, זאב בילסקי.

הפגישה התקיימה בלשכת שר האוצר בירושלים ובמהלכה ביקש ראש העיר ,בני כשריאל, משר האוצר משה כחלון להקצות (באופן חריג וייחודי) 50% מהבנייה במסגרת דיור למשתכן בעיר לבני המקום (כלומר לצעירים תושבי העיר מעל חמש שנים). כמו כן, ביקש כשריאל לקדם מתחם עם הטבות כלכליות למפעלי היי- טיק באזור התעשייה שלנו.

תכנית מחיר למשתכן של שר האוצר ,משה כחלון ,בחרה אמנם שלא לקבוע קריטריונים חברתיים וכלכליים למתן הדירות המסובסדות, אולם היא יצרה העדפה ברורה ל"בני מקום" , מי שמתגוררים באותה עיר ב-3 השנים האחרונות או ב-4 שנים מתוך 10 השנים האחרונות.

לא מדובר בהעדפה גורפת, אלא בהחלטה שלשיעור מסוים של דירות מוזלות (בין 25% ל-30% במרכז ולמעלה מכך בפריפריה) יש לבני המקום עדיפות בהגרלות. הרציונל העיקרי והמובן של האוצר היה לרתום את השלטון המקומי למהפך במודל המכרזים. לתת כלי בידי הרשות המקומית שבדרך כלל מערימה קשיים על המדינה המשווקת מאסה של דירות חדשות להטבה עם התושבים הקיימים ועזרה גם לבני הדור הבא לקנות בעיר דירות.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי כדי לתת פתרון הולם לזוגות הצעירים שלנו , נחוץ שמשרד הבינוי והשיכון יתנה במכרז לקבלנים, כי חלק מיחידות הדיור ימכרו במסגרת "מחיר למשתכן" עם מתן עדיפות לזוגות צעירים תושבי המקום.

ביקשתי משר השיכון בעבר כי תהיה התניה ברורה ממשרד השיכון, כך שלקבלנים שיזכו במכרזים לבנייה למגורים יהיה ברור ומובנה ההתחייבות שלהם כי חלק מהדירות ימכרו במחיר למשתכן עם מתן עדיפות ברורה לזוגות הצעירים תושבי העיר. כעת ביקשתי משר האוצר, משה כחלון שיאשר שיעור חריג של 50% דירות לבני המקום  כן ביקשתי לקדם מתחם עם הטבות כלכליות למפעלי היי- טיק באזור התעשייה שלנו. שר האוצר הבין את הצורך והבטיח לסייע ככל יכולתו בנושא.

בני וגיא עם שר האוצר כחלון וראש מטה הדיור בילסקי