מרכז עוצמה באגף הרווחה והשירותים החברתיים גיבש לאחרונה קבוצה של גברים בגילאי 35-60 שקבלו את ההצעה המעניינת  והאטרקטיבית לנסוע לשלושה ימים של סדנאות בתנאי נופש ב"בית הויס" בהרצליה.

מרכז עוצמה באגף הרווחה והשירותים החברתיים גיבש לאחרונה קבוצה של גברים בגילאי 35-60 שקבלו את ההצעה המעניינת  והאטרקטיבית לנסוע לשלושה ימים של סדנאות בתנאי נופש ב"בית הויס" בהרצליה. המטרה של משרד הרווחה אשר מממן סדנאות אלה היא להעניק לאנשים כלים ומיומנויות לניהול חייהם בצורה מיטיבה ויעילה יותר. זו הפעם השלישית שאגף הרווחה מוציא קבוצות לסדנאות העצמה כאלו . בעבר יצאה קבוצה של נשים וקבוצה של זוגות.  צוות" בית הויס" בשיתוף מרכז עוצמה בנה לקבוצה תכנית מגוונת ואטרקטיבית של סדנאות שהועברו על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחומי הפסיכולוגיה , תקשורת בין אישית ועוד.

לאחר שני מפגשים קבוצתיים שהתקיימו בעיר על ידי העובדות הסוציאליות  המלוות את הפרויקט נסעו ל"בית הויס" 16 אנשים, מלאי סקרנות וגם חששות לקראת מה שיקרה להם במהלך הסדנאות. לא היה פשוט לאף אחד מהם לקבל אשור על חופשה ממקום העבודה, לקבל "שחרור" מבנות הזוג והילדים, להחליט שמגיע להם  גם "לנקות את הראש" לבד בלי אף אחד, להכיר אנשים חדשים ולקבל כלים חשובים לחיים .

"כשהגענו למקום כבר נפלו לנו רוב החששות והחסמים. המקום הנעים המטופח והצוות המקסים שקיבל את פנינו עשה לנו טוב על הנשמה." מספר ג'. 

במהלך שלושת הימים שהגברים שהו במקום הם עברו סדנאות מקצועיות בנושאים שונים , כמו תפיסה עצמית ומשפחתית, התמודדות עם כעסים , תקשורת בינאישית, הקשבה והכלה.

לשיחת הסיכום היגעו שתי העובדות הסוציאלית המלוות מטעם מרכז עוצמה – אגף הרווחה . אחת מהן העידה בפנינו " התרגשתי לשמוע את המשובים של החברים. לא ציפיתי לרמה גבוהה כזו של שביעות רצון והנאה. אנשים קבלו הרבה מאוד מהסדנאות השונות, מהדינמיקה בקבוצה , מהשיחות האישיות שהתפתחו בין לבין. אני רואה שאנשים יצאו מכאן מצוידים בכלים משמעותיים וחשובים לחיים – למשפחה, לזוגיות, לתעסוקה.

דברים מרגשים ומרתקים אמרו חברי הקבוצה בשיחת המשוב: "הבנתי שלא רק לי יש צרות...כל אחד שיתף ודבר. השיתוף והתמיכה הם דברים מאוד חשובים" , "הבנתי שהמציאות היא לא דבר אחד. מה שחשוב ומשמעותי זה איך אני מפרש את המציאות", "למדתי לשחרר...הבנתי שגם לי מגיע להיות מאושר.", "תמיד הייתי בצד..כך גם גדלתי...בסדנא חברים נתנו לי את האומץ והכח לא להתבייש , לספר ולחשוף את עצמי. לקחתי את האומץ ", "למדתי כמה חשובה האמפתטיה..היכולת להיכנס באמת לנעלים של השני. מקווה להצליח בכך בחיים שלי".